RAPORT

Pogarda

Premier Morawiecki reaguje na nienawistne słowa Frasyniuka. „Podłe”

Najnowsze

Popularne

Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24 – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Ostra odpowiedź MON na skandaliczne słowa Frasyniuka

W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej...

zobacz więcej

Działacz opozycji z czasów PRL Władysław Frasyniuk powiedział w niedzielę w TVN 24 o żołnierzach, którzy nie wpuszczają do Polski grupy cudzoziemców na granicy z Białorusią, że „nie służą państwu polskiemu – przeciwnie – plują na wartości, o które walczyli ich rodzice”.

Frasyniuk o żołnierzach: Śmieci


Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie – mówił Frasyniuk.

Prowadzący rozmowę Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował na te słowa. Odniósł się za to do nich na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

„Język naszej debaty publicznej od dawna pozostawia wiele do życzenia. Opozycja i wspierające ją organizacje wprowadziły do życia publicznego i do mediów złe słowa i poniżające inwektywy” – napisał premier.

Dodał, że do tej pory uznawał, że to świadczy wyłącznie o nich i ich kulturze, a wyborcy w swoim czasie to ocenią.„Dzisiaj jednak padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem. Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa” – podkreślił Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że żołnierze wykonujący trudne misje i chroniący granic Polski „zawsze otrzymają nasze wsparcie”. „Zawsze mogą liczyć na wsparcie każdego przyzwoitego Polaka” – podkreślił.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Na wypowiedź Władysława Frasyniuka zareagował również we wpisie na Twitterze minister obrony. „Szkoda słów i komentarzy na prostacką wypowiedź jednego z najważniejszych autorytetów TVN24. Takie zachowania trzeba konsekwentnie zwalczać. Kieruję zawiadomienie do prokuratury w sprawie znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego” – napisał minister Mariusz Błaszczak.

TVN24 wystosował w tej sprawie oświadczenie. „W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów reakcji prowadzącego program. Nie będziemy powielać tej wypowiedzi. Oświadczamy, że sprzeciwiamy się każdej formie agresji, także tej słownej, w życiu publicznym” – czytamy we wpisie na Facebooku. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej