RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ostra odpowiedź MON na skandaliczne słowa Frasyniuka

Szkoda słów i komentarzy na prostacką wypowiedź jednego z najważniejszych autorytetów TVN24. Takie zachowania trzeba konsekwentnie zwalczać – napisał w poście na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. W sprawie słów, które Frasyniuk wypowiedział w programie „Fakty po faktach”, minister zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Skandaliczne słowa Frasyniuka o żołnierzach polskich: „Śmiecie”, „wataha psów” [WIDEO]

W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej...

zobacz więcej

– Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi – stwierdził w programie „Fakty po faktach” na antenie TVN24 Władysław Frasyniuk. Były opozycjonista odnosił się do polskich żołnierzy pełniących obecnie służbę na granicy polsko-białoruskiej, którzy zapewniają dodatkową ochronę i udaremniają przerzut przez granicę Polską grup nielegalnych imigrantów.

– Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie – stwierdził Frasyniuk.

Skandaliczne wypowiedzi byłego opozycjonisty wzbudziły spore poruszenie – o interwencję MON i Prezydenta RP w sprawie poprosił m.in. marszałek Senatu Marek Pęk. Na reakcję ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka nie trzeba było długo czekać. Szef MON zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej