RAPORT

Pogarda

Skandaliczne słowa Frasyniuka o żołnierzach polskich: „Śmiecie”, „wataha psów” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

– Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi – stwierdził w programie „Fakty po faktach” na antenie TVN24 Władysław Frasyniuk odnosząc się do pełniących służbę na granicy z Białorusią polskich żołnierzach, którzy udaremniają przerzut przez granicę Polską grupy nielegalnych imigrantów. Na skandaliczne słowa byłego opozycjonisty zareagował wicemarszałek Senatu RP.

Rotacja migrantów. Białorusini dostarczyli im jedzenie i papierosy

Białoruskie służby zabrały część osób z koczowiska blisko polskiej granicy, a część do niego dowiozły – poinformowała Straż Graniczna. Strona...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Jednym z tematów programu „Fakty po faktach” TVN 24 była sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Grupa migrantów, która próbowała przedrzeć się przez polsko-białoruską granicę po tym, jak została zwieziona na miejsce przez białoruskich pograniczników, od kilkunastu dni koczuje w obozowisku po białoruskiej stronie na wysokości miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu.

Były opozycjonista komentował sytuację pomijając jej najważniejsze aspekty – fakt, że te osoby chcą przekroczyć granicę nielegalnie, że zostali tam umieszczeni przez służby białoruskie i że całkowitą odpowiedzialność za tę sprawę ponosi reżim Alaksandra Łukaszenki. Podkreślił za to aspekt humanitarny opatrując go swoistym warunkiem.

– Jak nie zauważymy w nich ludzi, to sami przestaniemy mieć prawo do tego, żeby nazywać się ludźmi. To jest taka podstawowa zasada, o którą przez lata walczyło moje pokolenie – stwierdził.

Następnie Frasyniuk w sposób haniebny zaatakował żołnierzy Wojska Polskiego, którzy wzmacniają ochronę granicy w obliczu prowokacyjnego działania reżimu z Mińska.

– (…) Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi – stwierdził Frasyniuk. – Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie – kontynuował były opozycjonista.

– Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie – podsumował.

Klip z występem Frasyniuka na antenie TVN24 skomentował wicemarszałek Senatu Marek Pęk, który zaapelował do Prezydenta RP oraz szefa MON o reakcję na słowa hańbiące honor polskiego żołnierza.

Zobacz także: Frasyniuk na pogrzebie Lityńskiego: Spraw, by osiem gwiazd było wyznacznikiem

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej