RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wspomnienie Karoliny Kaczorowskiej. Dostaliśmy pamiątkowe zdjęcie

Karolina Kaczorowska w domu ZHP w Londynie (fot. ks. Jan Wojczyński TChr.)
Karolina Kaczorowska w domu ZHP w Londynie (fot. ks. Jan Wojczyński TChr.)

W przesłanej wiadomości na platformę Twoje Info otrzymaliśmy pamiątkowe zdjęcie śp. Karoliny Kaczorowskiej, wdowy po ostatnim prezydencie RP na Uchodźctwie, która odeszła w sobotę w Wielkiej Brytanii. Miała 90 lat.

„Była niezwykle miłą i życzliwą ludziom Pierwszą Damą polskiego Londynu”

Była niezwykle miłą i życzliwą ludziom Pierwszą Damą polskiego Londynu – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze o zmarłej Karolinie...

zobacz więcej

Zdjęcie śp. Karoliny Kaczorowskiej przebywającej wśród działaczy harcerskich w domu ZHP w Londynie na platformę Twoje Info przesłał nam ks. Jan Wojczyński TChr.

Karolina Kaczorowska była aktywną uczestniczką życia społecznego polskiej emigracji. Prócz harcerstwa szczególnym zaangażowaniem była dla niej m.in. w działalność charytatywna Zjednoczenia Polek w Wielkiej Brytanii. 19 lipca 1989, po zaprzysiężeniu Ryszarda Kaczorowskiego na urząd Prezydenta RP na Uchodźstwie, została Pierwszą Damą na Uchodźstwie.

Odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski


10 kwietnia 2010 miała wraz z mężem wziąć udział w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, jednak z powodu choroby zrezygnowała z uczestnictwa w uroczystościach. Jej mąż udał się więc w podróż sam, i jak wszyscy pasażerowie prezydenckiego samolotu, zginął w katastrofie smoleńskiej.

W 2012 r. została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej