RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Dewastacja kolejnego biura PiS. „Co będzie następne? Nóż?”

Małopolskie biuro Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie zostało zdewastowane przez nieznanego mężczyznę. „Co będzie następne? Nóż?” – pyta wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki i publikuje nagranie z ataku.

Ekspert o języku PO: dehumanizacja przeciwnika, próba generalna przed atakiem na rząd

Zaczęło się od „moherowych beretów”, wprowadzonych przez formację Tuska dekady temu; później pomysłem było „odbierz babci dowód”. Teraz tamto...

zobacz więcej

Michał Drewnicki o sprawie poinformował na Twitterze. Polityk w rozmowie z portalem tvp.info przekazał, że do zdarzenia doszło w sobotę przed północą w biurze PiS przy ulicy Retoryka w Krakowie.

Z jego relacji wynika, że sprawca ataku „w furii zdewastował drzwi młotkiem i roztarł na wejściu nieznane substancje”. „Akcja wygląda na zaplanowaną” – dodał we wpisie Drewnicki.

W rozmowie z nami polityk dodaje, że dysponuje też innymi nagraniami, na których widać sprawcę. – Mężczyzna wchodzi, kręci się, wyciąga coś z plecaka i smaruje drzwi biura oraz ścianę. Później wyciąga młotek i w nienawistnym szale demoluje drzwi – mówi Drewnicki dodając, że mężczyzna nie zdołał dostać się do środka i po chwili uciekł.

Na miejsce została wezwana policja jeszcze w nocy. Jak mówi Drewnicki, obecnie trwają czynności związane z zabezpieczaniem monitoringu i innych śladów.

„Do tego prowadzi szczucie totalnej opozycji, jesteście z siebie dumni? Co będzie następne? Nóż?” – pisze radny.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej