RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

B. przewodniczący PE o Orbanie: On nie chce naszego rozpustnego, gejowskiego stylu życia

Martin Schulz (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)
Martin Schulz (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)

On nie chce naszego rozpustnego, gejowskiego, zachodniego stylu życia. On stawia na rodzinę, naród i ojczyznę – mówi o premierze Węgier Viktorze Orbanie były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Dulkiewicz pójdzie w Marszu Równości. Przeciwnikom seksualizacji marszu zakazano

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie zgodziła się na organizację zgromadzenia publicznego zaplanowanego na najbliższą sobotę z powodu......

zobacz więcej

W sobotę wieczorem w TVN24 Bis wyemitowany został program poświęcony polityce społecznej premiera Węgier Viktora Orbana. W opisie programu czytamy, że jest to „analiza sporu pomiędzy instytucjami Unii Europejskiej a rządem Viktora Orbana”.

„W obliczu coraz silniejszej upadku węgierskiej demokracji pod rządami Fideszu Bruksela chce powiązać fundusze europejskie z praworządnością. Rozwiązaniu temu sprzeciwiają się Węgry i Polska” – wskazano.

W filmie Orbana krytykuje szereg polityków i dziennikarzy. Wśród komentatorów znalazł się Martin Schulz, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego (2021-2017), który mówił o „demokracji nieliberalnej”, czyli – jak przedstawiają autorzy filmu – demokracji w wykonaniu węgierskim.

– Jeśli go zapytamy (Orbana – przyp. red.), powie wprost; on nie chce naszego rozpustnego, gejowskiego, zachodniego stylu życia. On stawia na rodzinę, naród i ojczyznę. Możemy mu powtarzać, że to ideały XIX wieku, ale on mówi nie, to XXI wiek – powiedział Martin Schulz.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej