RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szósty samolot z ewakuowanymi z Afganistanu wylądował w Warszawie

Według informacji PAP na pokładzie jest około 80 osób (fot. PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)
Według informacji PAP na pokładzie jest około 80 osób (fot. PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę po godz. 7:00 na warszawskim lotnisku im. Chopina wylądował szósty samolot LOT z osobami ewakuowanymi z Afganistanu. Według informacji PAP na pokładzie jest około 80 osób.

Problem z ewakuacją afgańskich współpracowników. UE skarży się na Amerykanów

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell powiedział w sobotę, że ewakuacja z Kabulu do 31 sierpnia wszystkich afgańskich współpracowników UE jest...

zobacz więcej

Samolot Embraer lecący z Navoiy w Uzbekistanie z międzylądowaniem w stolicy Gruzji Tbilisi wylądował na warszawskim Okęciu ok. godz. 7:20.

To już szósty transport z osobami ewakuowanymi z Kabulu, który przyleciał do stolicy Polski.

Do tej pory w Warszawie wylądowało pięć samolotów z ewakuowanymi z Kabulu Polakami i polskimi współpracownikami oraz ich rodzinami. Tymi transportami do Polski trafiło 260 osób. Wszyscy Polacy, którzy zgłosili się do MSZ, zostali już ewakuowani. Operacja prowadzona przez polskie służby odbywa się wojskowymi samolotami z Kabulu do Uzbekistanu, skąd następnie cywilnymi samolotami PLL „Lot” ewakuowani dostają się do Polski.

W piątek premier Mateusz Morawiecki po rozmowie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem poinformował, że Polska będzie odpowiedzialna za ewakuację 300 obywateli Afganistanu współpracujących z NATO. Zapowiedział, że trafią najpierw do Polski, a następnie do innych krajów NATO.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Po tym, jak Stany Zjednoczone wycofały większość swoich wojsk z Afganistanu , dużą część terytorium tego kraju zajęli talibowie. W niedzielę wkroczyli do stolicy kraju Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim. Państwa UE i NATO ewakuują swych obywateli z Afganistanu.

Zobacz także: Państwo Islamskie niezadowolone z sytuacji w Afganistanie. „Rzekome zwycięstwo”

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej