RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Je*** was pisowskie śmiecie!”. Fala nienawiści na marszu Aleksandry Dulkiewicz

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas VI Trójmiejskiego Marszu Równości w Gdańsku (fot. PAP/Adam Warżawa)
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas VI Trójmiejskiego Marszu Równości w Gdańsku (fot. PAP/Adam Warżawa)

Najnowsze

Popularne

Ulicami Gdańska przeszedł Marsz Równości. Chociaż w związku z epidemią prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz z Platformy Obywatelskiej zabraniała organizacji wielu wcześniejszych imprez, tę środowisk LGBT objęła nawet swoim patronatem. Jak bawili się uczestnicy parady? Między innymi atakując partię rządzącą. „PiS wypier****” – krzyczeli manifestanci, a z głośników leciało donośne „jeb** PiS”. „To żenada i mowa nienawiści” – komentują internauci.

Wagina w miejsce Najświętszego Sakramentu na marszu pod patronatem prezydent Gdańska

Do skandalu doszło podczas piątego Trójmiejskiego Marszu Równości, w którym wzięła udział i objęła patronatem prezydent miasta Aleksandra...

zobacz więcej

W sobotę w Gdańsku odbył się VI Trójmiejski Marsz Równości. Manifestacja wystartowała z kilku różnych punktów Gdańska – w ten sposób organizatorzy chcieli nie dopuścić do kontrmanifestacji. A tych na ten dzień zaplanowano co najmniej kilkanaście.

Całą imprezę swoim patronatem objęła Aleksandra Dulkiewicz z Platformy Obywatelskiej. Jak informowaliśmy, wcześniej  osobiście podpisywała decyzje odmowne dla organizowania podobnych wydarzeń. W uzasadnieniach wskazywała, że zgromadzenia są zbyt dużym ryzykiem z powodu epidemii COVID-19.

Zobacz także ->  Kpili z katolików. Stowarzyszenie LGBT Tolerado z kolejną dotacją od Gdańska

– Równość dotyczy każdego z nas, to podstawowe prawo człowieka, element godności ludzkiej – mówiła z kolei w piątek zapraszając na weekendową paradę gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych.

„Margot” znów ma problemy. Chodzi o ponad 90 tys. zł

Aktywista LGBT „Margot” poinformował ostatnio, że żałuje publicznej aktywności i kończy działalność w błysku fleszy. Internauci pytali z kolei, co...

zobacz więcej

Gdańsk. Posłowie PO piszą o „szacunku do drugiej osoby"


W sobotnim Marszu Równości udział wzięło wielu polityków opozycji. „Piękny Trójmiejski Marsz Równości. Tłumy, odważny i otwarty. Polska się zmieni dzięki tysiącom osób – w tym młodych – wierzących w wartości jakimi jest wolność i szacunek dla każdej osoby” – napisała obecna na miejscu Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej.

W sieci pojawiają się jednak pytania, czy wyrazem szacunku do „każdej osoby” było wznoszenie nienawistnych okrzyków – m.in. pod adresem polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także ->  Pokazali podwórko Aleksandry Dulkiewicz. „Mówiąc dosadnie – chlew”

„Miłość, wolność, równość, tolerancja... Wszystko firmuje Aleksandra Dulkiewicz” – pisze internetowy profil Gdański Komisarz i publikuje nagranie pokazujące, jak organizatorzy puszczają z głośników piosenkę „Je*** PiS”, a tłum śpiewa „Je*** was pisowskie śmiecie!” „Rozumiem, że Pani Aleksandra Dulkiewicz udzieli honorowego patronatu komukolwiek, kto zorganizuje przemarsz ulicami miasta z okrzykiem: »Je*** PiS«” – piszą internauci.

„Dla zwykłych, spokojnych, uczciwych ludzi nie ma już w Gdańsku miejsca” – dodają.

Jak oceniają, środowiska LGBT mają na ustach tolerancję, ale nie stosują jej wobec osób, z którymi się nie zgadzają. „To, co wyśpiewują, to mowa nienawiści” – czytamy w komentarzach na Twitterze.

Tolerancja, miłość? „Czekam, aż wszystkie stare k***y głosujące na PiS wymrą”

zobacz więcej

Marsze LGBT w Gdańsku i Warszawie. Skandali było więcej


Podczas wcześniejszych Marszów Równości pod patronatem Aleksandry Dulkiewicz ostro atakowani byli również katolicy.

Uczestnicy przygotowywali bowiem m.in. prowokacyjne plansze, na których rysunek waginy zastępował Najświętszy Sakrament.

Z kolei w trakcie warszawskiej Parady Równości, której patronatem był z kolei prezydent stolicy Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej, aktywista środowisk LGBT Szymon Niemiec odprawił mszę polową. Mężczyzna uważa się za biskupa niewielkiego Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego, a w czasie rzekomej mszy miał na głowie durszlak.

„Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości” – pisał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Adrianik.

Zobacz także ->  Rzecznik Episkopatu o wydarzeniach na Paradzie Równości: Mają znamiona bluźnierstwa

„W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących” – dodawał. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej