RAPORT

Pogarda

Rosyjska propaganda uderza w Polskę i USA. „Kreml będzie atakować”

Prezydent Rosji Władimir Putin (fot. EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/ PAP/EPA, Twitter.com/StZaryn)
Prezydent Rosji Władimir Putin (fot. EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/ PAP/EPA, Twitter.com/StZaryn)

Najnowsze

Popularne

Rzecznik ministra–koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że rosyjska propaganda próbuje wykorzystywać sytuację w Afganistanie do podważania współpracy w Sojuszu Północnoatlantyckim. Ekspert wojskowy, na którego powołują się kremlowskie media przekonuje m.in., że współpraca Polski i USA skończy się rzekomo tym samym czym w Afganistanie, czyli „ucieczką Amerykanów”.

Giertych ośmiesza się na Twitterze: Donald Tusk rozwiązał problem migracji w 2015 roku

W 2015 roku w Europie wybuchł kryzys migracyjny, który zdaniem ekspertów, trwa do dzisiaj. Z kolei mecenas Roman Giertych stwierdził, że Donald...

zobacz więcej

Rosyjska propaganda wykorzystuje sytuację w Afganistanie, by uderzać w wiarygodność USA oraz gwarancji sojuszniczych NATO” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

Rzecznik ministra–koordynatora służb specjalnych podkreślił, że rozpowszechniane przez Moskwę materiały zawierają m.in. opinię „eksperta wojskowego”, który przekonuje, że gwarancje amerykańskie są niewiarygodne.

Zobacz także ->  Spięcie na granicy. Dziennikarz zaatakował posła: Tchórz! [WIDEO]

Przyczynkiem do publikacji jest kolejna seria materiałów, które mają wykazywać wyższość rosyjskich czołgów nad czołgami Abrams, które od USA kupuje Polska.

Przy tej okazji »rosyjski ekspert« przekonuje, że Polska »popełnia ten sam błąd co rząd afgański«. Komentator dodaje, że współpraca Polski i USA skończy się »tym samym co w Afganistanie«, czyli ucieczką Amerykanów” – czytamy.

Putin znów zadrwi z Polski? Szokujące doniesienia niemieckich mediów

Niemiecka stacja Deutsche Welle poinformowała, że oficjalne zakończenie budowy gazociągu Nord Stream 2, łączącego Rosję i Niemcy oraz omijającego...

zobacz więcej

Rosja atakuje współpracę wojskową Polski i USA


Stanisław Żaryn pisze, że inny z rosyjskich komentatorów wskazuje z kolei, iż sprzedaż amerykańskich czołgów do Polski „przypomina to, co Stany Zjednoczone robiły z armią afgańską”.

W tekście pada stwierdzenie, że doświadczenia Afganistanu pokazują, że „amerykańska pomoc przynosi przeciwne skutki”.

Zobacz także ->  Niemcy podjęli decyzję w sprawie uchodźców. Nie chcą powtórzyć błędu z 2015 r.

„Należy się spodziewać, że sytuacja w Afganistanie będzie przez dłuższy czas wykorzystywana przez Rosję do obniżania wiarygodności NATO. Kreml w szczególności atakować będzie współpracę wojskową Polski i USA” – ostrzega Żaryn.

Nie mogła pożegnać się z umierającym mężem w szpitalu. Tusk wszedł bez problemu

– Jestem oburzona – mówi w rozmowie z Radiem Białystok kobieta, której mąż niedawno zmarł w szpitalu w Sejnach. Jak zaznacza, nie mogła się z nim...

zobacz więcej

Twarde stanowisko KE


Innym z elementów wykorzystywania przez Rosję konfliktu w Afganistanie są działania białoruskiego reżimu, który chcąc skonfliktować państwa europejskie podsyła na granicę z Polską i Litwą kolejnych imigrantów. Jednak jak powiedział już rzecznik Komisji Europejskiej Peter Stano, „UE wprowadziła kompleksowy pakiet sankcji wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki i jest gotowa wprowadzić nowe retorsje, jeśli sytuacja na Białorusi będzie się nadal pogarszać”.

Zobacz także ->  Ekspert TVN o imigrantach. „To lekarze, inżynierowie, matematycy"

– Ściśle współpracujemy z władzami Polski, by wspierać je w skutecznym zarządzaniu granicami – dodał. Więcej na ten temat przeczytasz   TUTAJ.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej