RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Uszkodzono płot z drutu kolczastego na granicy. Błaszczak informuje, kto jest sprawcą

Wojsko buduje ogrodzenie (fot.TT/Mariusz Błaszczak)
Wojsko buduje ogrodzenie (fot.TT/Mariusz Błaszczak)

Najnowsze

Popularne

Wzdłuż polsko-białoruskiej granicy wojsko i Straż Graniczna układają ogrodzenie z drutu kolczastego. W kilku miejscach zostało ono naruszone. Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, kto odpowiada za uszkodzenia.

Migranci na granicy. „Białoruskie służby wykorzystują sytuację w Afganistanie”

Służby białoruskie wykorzystują sytuację w Afganistanie – powiedział w programie „Salon dziennikarski” w TVP Info szef portalu tvp.info Samuel...

zobacz więcej

Jak informowały służby, w województwie podlaskim granica państwowa z Białorusią została zabezpieczona drutem kolczastym na odcinku 100 km, a planowana jest rozbudowa o 50 km.

Ogrodzenie buduje wojsko razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Zabezpieczenia są wprowadzane w celu przeciwdziałania nielegalnej migracji; w ostatnich tygodniach kilka tysięcy cudzoziemców z terenu Białorusi próbowało przedostać się do Polski. W ocenie rządu i ekspertów sytuacja to efekt celowych działań reżimu Aleksandra Łukaszenki dla destabilizacji granic Polski i Unii Europejskiej.

Jak się okazało, w kilku miejscach ogrodzenie z drutu kolczastego zostało uszkodzone by umożliwić bezpieczne jego przejście.

Jak poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, „problem na granicy to brudna gra Łukaszenki i Kremla”.

„Uszkodzenie ogrodzenia to także efekt działalności białoruskich służb, co widać na zdjęciach. Posłowie opozycji i ich happeningi na granicy wpisują się w scenariusz Łukaszenki. Nie bądźcie pożytecznymi idiotami, opamiętajcie się!” – zaapelował. Minister opublikował też zdjęcia zniszczonego ogrodzenia.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej