RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

IMGW: To ostatni ciepły weekend sierpnia

IMGW zapowiada, że to ostatni ładny weekend sierpnia (fot. arch. PAP/Michał Zieliński)
IMGW zapowiada, że to ostatni ładny weekend sierpnia (fot. arch. PAP/Michał Zieliński)

To ostatni ciepły weekend sierpnia. W poniedziałek nadejdzie jesienna pogoda.

Pożary w Grecji. Polscy strażacy zostaną tam kilka tygodni dłużej

– Nadal jest co tu robić – powiedział w TVP Info bryg. Michał Langner z Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności KG PSP. –...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Jak mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska, dziś na północy i wschodzie kraju, a także w górach, mogą pojawiać się burze. Pogodniej będzie na południowym zachodzie, tam także najcieplej.

– Temperatura maksymalna wyniesie od 20-21 stopni na wschodzie i północnym wschodzie, przez około 22-23 stopni w centrum, do 25 stopni na południowym zachodzie. Natomiast nad morzem i na Podhalu 18-19 stopni – informuje Ewa Łapińska.

Najbliższa noc z mgłami w całym kraju. – Lokalnie widzialność może być ograniczona do 300 metrów – zapowiada synoptyk. Jak dodaje „niedziela będzie ostatnim tak ciepłym dniem sierpnia” .

– Tego dnia spodziewamy się od 21-22 stopni na wschodzie, przez 25-27 w centrum, do 28-29 stopni na południowym zachodzie. Chłodniej nad morzem i Podhalu - tam maksymalnie do 22 stopni – mówi Ewa Łapińska.

W niedzielę po południu od zachodu zacznie napływać niż miejscami może zagrzmieć. – Na Dolnym Śląsku spadnie od 20 do 25 litrów deszczu na metr kwadratowy, natomiast na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolskie - do 15 litrów na metr kwadratowy. Wieczorem opady będą zbliżały się do centrum i na wschód kraju – dodaje Ewa Łapińska.

W poniedziałek padać będzie już w całej Polsce, znacznie się ochłodzi. Miejscami temperatura nie przekroczy 15 stopni Celsjusza.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej