RAPORT

Pogarda

Premier apeluje do posłów opozycji. „Igracie z bezpieczeństwem obywateli”

Premier Mateusz Morawiecki o imigrantach (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Premier Mateusz Morawiecki o imigrantach (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do kryzysu na naszej granicy z Białorusią. „Dzieją się rzeczy niepokojące, ale nasze służby w pełni kontrolują sytuację. Ani Komisja Europejska, ani ja, nie mamy wątpliwości, że to zaplanowana akcja reżimu Aleksandra Łukaszenki” – napisał premier. Jak dodał, „są na to dowody.”

Wiceminister zaskoczył dziennikarza TVN. Konsternacja w studiu

Dziennikarz TVN stwierdził, że zgodnie z umowami międzynarodowymi, otoczenie imigrantów przez Polskę ochroną międzynarodową jest naszym...

zobacz więcej

W ostatnich miesiącach na granicach Białorusi z UE gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych migrantów z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych krajów. Najwięcej osób trafiło dotąd na Litwę, ale wiele wskazuje na to, że teraz reżim z Mińska wysyła imigrantów na granicę z Polską.

Piątek to 12. dzień, w którym kilkadziesiąt osób koczuje w Usnarzu Górnym w lesie na granicy polsko-białoruskiej. Eksperci wskazują, że jest to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Alaksandra Łukaszenkę przeciwko Unii Europejskiej.

Zobacz także ->  Ekspert TVN o imigrantach. „To lekarze, inżynierowie, matematycy"

„Tym bardziej trudno zrozumieć nieodpowiedzialne zachowanie części polskich parlamentarzystów, którzy wbrew faktom i polskiej racji stanu, sieją dezinformację, próbują obniżyć morale i zasługi Straży Granicznej, która wykonuje swoje obowiązki i zapewnia bezpieczeństwo naszych granic” – napisał w piątek wieczorem Mateusz Morawiecki.

W internetowym wpisie zaznaczył, że „trudno zrozumieć motywację” polityków opozycji.

Nie mogła pożegnać się z umierającym mężem w szpitalu. Tusk wszedł bez problemu

– Jestem oburzona – mówi w rozmowie z Radiem Białystok kobieta, której mąż niedawno zmarł w szpitalu w Sejnach. Jak zaznacza, nie mogła się z nim...

zobacz więcej

„Zasiadają przecież w polskim parlamencie i powinni reprezentować interesy swojego kraju i dbać o bezpieczeństwo obywateli Polski, a nie obcego, niedemokratycznego reżimu, na złość rządowi” – stwierdził.

Na koniec premier wyraził swoje pełne wsparcie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej i podziękował im za dotychczasową pracę.

Zobacz także ->  Posłanka KO: Wpuśćcie tych ludzi! Kim są, ustali się później

„Apeluję również o rozsądek do posłów opozycji. Jest wiele sposobów prowadzenia sporu politycznego. Igranie z bezpieczeństwem obywateli i naruszanie interesu państwa jest najgorszym sposobem z możliwych” – zaznaczył.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej