RAPORT

Wojna na Ukrainie

Spięcie na granicy. Dziennikarz zaatakował posła: Tchórz! [WIDEO]

Poseł Robert Winnicki komentuje spór ws. imigrantów (fot. twitter.com/RuchNarodowy)
Poseł Robert Winnicki komentuje spór ws. imigrantów (fot. twitter.com/RuchNarodowy)

Na granicy polsko–białoruskiej wciąż przebywa grupa imigrantów, a politycy spierają się, czy ci i kolejni przybysze powinni być wpuszczani na terytorium RP. Gdy obecny na miejscu poseł Konfederacji Robert Winnicki przekonywał, że mamy do czynienia z prowokacją białoruskiego reżimu, a nasze granice powinny być szczelne, został słownie zaatakowany przez jednego z dziennikarzy TOK FM. Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamery.

Posłanka KO: Wpuśćcie tych ludzi! Kim są, ustali się później

„Wpuśćcie tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później!” – napisała na Twitterze posłanka Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich. Wpuszczania...

zobacz więcej

– Również państwa obecność sprawia, że to urosło do rangi symbolu tego, czy Polska się ugnie czy się nie ugnie – powiedział w piątek do dziennikarzy obecnych na pasie granicznym poseł Robert Winnicki.

Polityk ocenił, że jeśli Polska przyjmie tych nielegalnych imigrantów, na naszych granicach pojawią się kolejne setki tysięcy podobnych osób.

Zobacz także ->  Ekspert TVN o imigrantach. „To lekarze, inżynierowie, matematycy"

– A jak to się ma do dziesięciu przykazań? – zapytał Jakub Medek z TOK FM i skrytykował posła powołując się na religijność parlamentarzysty.

– Katolicyzm nie polega na tym, żeby w zarządzaniu państwem nie kierować się rozumem i roztropnością – odpowiedział Winnicki. Przekonywał też, że katolicyzm nie polega na koncentrowaniu się na „ckliwych obrazkach”, jakie niektóre media próbują wykreować, ale dostrzeżeniu skali problemu i zjawiska systemowego.

„Wsiedli w boeingi i przylecieli”. Mocny wpis ws. imigrantów

„Ludzie z naszej granicy nie płynęli gumowymi łódkami przez morze, nie biegli pod bombami. Nie byli ścigani” – pisze nt. sporu wokół imigrantów...

zobacz więcej

„Proszę mnie nie pouczać!”


– Może będzie pan miał trochę odwagi i zobaczy tę dziewczynkę – kontrował pracownik TOK FM. – Nie ma pan odwagi. Pan jest tchórzem! W tej chwili zachowuje się pan jak tchórz! – kontynuował, podnosząc głos.

– A pan na pewno nie zachowuje się jak dziennikarz – odpowiedział Winnicki.

Zobacz także ->  Poseł Platformy przyznaje: Grupa migrantów wystawiona przez Łukaszenkę

– Proszę mnie nie pouczać. Skoro pan się nie zachowuje jak katolik, niech mnie pan nie rozlicza z dziennikarstwa – mówił dalej Jakub Medek.

Robert Winnicki konsekwentnie apelował z kolei, aby nie otwierać szlaku migracyjnego przez terytorium Polski. Ocenił, że powinniśmy bronić się przed sytuacją, jaka przez nielegalny przepływ ludzi ma obecnie miejsce w Hiszpanii, Grecji czy we Włoszech.

Zobacz także ->  Niemcy podjęli decyzję w sprawie uchodźców. Nie chcą powtórzyć błędu z 2015 r.

Zobacz wideo: Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej