RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Merkel w Moskwie: Nord Stream 2 nie jest projektem dwustronnym

Gazociąg Nord Stream 2 (fot. Sean Gallup/Getty Images)
Gazociąg Nord Stream 2 (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Gazociąg Nord Stream 2 nie jest projektem dwustronnym, a projektem o charakterze europejskim ze względu na udział przedsiębiorstw z innych krajów – powiedziała w piątek kanclerz Niemiec Angela Merkel po rozmowach w Moskwie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

PIE: Nord Stream 2 nie przyczyni się do dywersyfikacji tras dostaw gazu do UE

Nord Stream 2 nie przyczyni się do dywersyfikacji tras dostaw gazu do UE ani nie zapewni zwiększenia wolumenu importowanego gazu z Rosji w razie...

zobacz więcej

Na wspólnej konferencji prasowej z Putinem po rozmowach na Kremlu Merkel opowiedziała się za przedłużeniem obowiązującej do 2024 roku umowy z Ukrainą o tranzycie przez ten kraj gazu z Rosji.

– Budowa Nord Stream 2 dobiega końca, do ukończenia pozostało 15 kilometrów morskiej części gazociągu – powiedział Putin.

Dodał, że zapewnił Merkel, iż jego kraj wywiąże się ze zobowiązań wynikających z kontraktu z Ukrainą na tranzyt gazu z Rosji.

– Rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel odbyły się w konstruktywnej i merytorycznej atmosferze – ocenił prezydent Rosji.

Czytaj także: Budowa NS2 zostanie zakończona w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow


– Nasze poglądy nie zawsze były zbieżne, ale dialog między nami zawsze był szczery – powiedział Putin. Zaznaczył, że Merkel, która opuszcza urząd kanclerza Niemiec, zawsze będzie gościem mile widzianym w Rosji. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej