RAPORT

Pogarda

Zobacz, jak w rok zmieniła się Via Carpatia. Zdjęcia robią wrażenie

Via Carpatia rośnie w oczach (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Twitter.com/GDDKiA)
Via Carpatia rośnie w oczach (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik, Twitter.com/GDDKiA)

Najnowsze

Popularne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z Rzeszowa pokazała zdjęcia odcinka Via Carpatii rok temu i obecnie. „Jeszcze w tym roku pierwsze odcinki między Lublinem a Rzeszowem będą udostępniane” – skomentował wiceminister infrastruktury Rafał Weber (PiS).

Trzaskowski ostro ws. CPK. Wiceminister ujawnia dokumenty

Otwarcie Centralnego Portu Komunikacyjnego jest coraz bliżej. Pojawiają się więc pytania, co z lotniskiem Okęcie. Ministerstwo infrastruktury...

zobacz więcej

Szlak Via Carpatia liczy kilka tysięcy kilometrów. Jest to kluczowy korytarz transportowy łączący Europę Północną i Południową. Via Carpatia na terenie Polski to trasa, której łączną długość szacuje się na około 700 km.

„Tak było rok temu… a tak jest teraz” – napisała GDDKiA publikując zdjęcia Via Carpatii. „Budowa drogi ekspresowej S19” - dodano. .br>
Zobacz także ->  Kompromitacja Hołowni ws. wielkiego projektu. Minister: Opowiada bzdury

„To zasługa rządu Prawa i Sprawiedliwości, który w 2017 roku zapewnił środki na realizację tej strategicznej drogi” – napisał na Twitterze wiceminister Rafał Weber.

Na terenie Polski w skład szlaku drogowego Via Carpatia wchodzą odcinki dróg ekspresowych S61, S16, S19 między miejscowościami Budzisko (granica państwa), Suwałki, Ełk, Białystok, Lublin, Rzeszów, Barwinek (granica państwa). Droga będzie docelowo przebiegać przez teren pięciu województw – podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego. 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej