RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Szczególne powitanie Merkel w Moskwie. Putin chciał okazać wdzięczność? [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Choć są między nami rozbieżności, to dobrze, że ze sobą rozmawiamy – oświadczyła w piątek kanclerz Niemiec Angela Merkel na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie. Putin przywitał Merkel, wręczając jej bukiet kwiatów. Jak zaznaczył, „jest wiele kwestii, które trzeba omówić osobiście”.

Merkel wzywa do wspólnej reakcji na ataki Rosji i... zachęca do rozmów z Putinem

Kanclerz Angela Merkel chce większej koordynacji reakcji na działania Rosji. Podczas czwartkowego wystąpienia w Bundestagu wezwała do wspólnej...

zobacz więcej

Władimir Putin zapewnił, że Niemcy są jednym z głównych partnerów Rosji w Europie. Nazwał wizytę Merkel w Moskwie „pożegnalną”, ale dodał, że jest to też wizyta merytoryczna, bo „jest wiele kwestii, które trzeba omówić osobiście”.

Kanclerz Niemiec wymieniła wśród tematów rozmów z rosyjskim prezydentem m.in. Afganistan i Libię, a także społeczeństwo obywatelskie i organizacje pozarządowe.

Merkel odwiedza Rosję po raz ostatni przed wrześniowymi wyborami do Bundestagu, w których – po 16 latach na czele rządu – nie będzie ubiegać się o urząd kanclerza.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Przed rozpoczęciem rozmów Merkel złożyła wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza przed Murem Kremlowskim, by upamiętnić 80. rocznicę inwazji Niemiec hitlerowskich na Związek Radziecki 22 czerwca 1941 roku.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej