RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Wierny kot z Afganistanu” wśród migrantów przy granicy. Fala komentarzy

Migrantów wypychają białoruskie służby  (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)
Migrantów wypychają białoruskie służby (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

Grupa migrantów koczuje blisko polskiej granicy na Białorusi. Niektóre media opisując sprawę szczególną uwagę poświęciły temu, że grupie towarzyszy kot, który miał przyjechać z nimi aż z Afganistanu. „Tak. Ten gruby kot przeszedł 5 tys. km. W trzy dni. Wierzę, bo to na pewno jest prawda” – komentują internauci.

Grupa migrantów przekroczyła granicę. Utknęli na bagnach Puszczy Białowieskiej

Grupa kilkunastu migrantów przekroczyła polsko-białoruską granicę w Puszczy Białowieskiej. Rannym pomocy udzieliła im Straż Graniczna; wszyscy...

zobacz więcej

Grupa kilkunastu osób koczuje po białoruskiej stronie przy granicy z Polską w pobliżu miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu. Grupę wypychają białoruskie służby. Po polskiej stronie ustawiono szczelny kordon żołnierzy i pograniczników, by osoby te nie przekroczył nielegalnie granicy Polski i Unii Europejskiej.

Z grupy tej zabrane zostały kobiety i dzieci; na miejscu pozostają głównie mężczyźni. Zwiększenie liczby cudzoziemców na granicy jest konsekwencją celowych działań prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki.

„Od każdego migranta dostarczonego na granicę Unii Europejskiej biorą podobno około 10 tys. dolarów” – napisał o reżimie Alaksandra Łukaszenki na Twitterze Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.

Portal Onet i inne media opisując sytuację grupy migrantów wiele uwagi poświęcili temu, że wśród migrantów znajduje się kot. „W prowizorycznym obozowisku z ludźmi przebywa też wierny kot. Zwierzę przyjechało z uchodźcami aż z Afganistanu” – piszą pracownicy Onetu.

Do publikacji odnieśli się internauci. „Tak. Ten gruby kot przeszedł 5 tys. km. W trzy dni. Wierzę, bo to na pewno jest prawda” – pisze jeden z nich. „To kot brytyjski krótkowłosy - typowy kanapowiec, który po przejściu 20 metrów jest w stanie przedzawałowym” – pisze inny użytkownik Twittera.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej