RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Oburzające zachowanie Sikorskiego u Olejnik. Złożono skargę, odpowiedź zaskakuje

Fala hejtu spadła na Pawła Kukiza. Polityka atakował też Radosław Sikorski (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Fala hejtu spadła na Pawła Kukiza. Polityka atakował też Radosław Sikorski (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

Europoseł PO Radosław Sikorski w programie Moniki Olejnik w TVN nazwał Pawła Kukiza „durniem” i „sprzedajną szmatą”. Prowadząca program nie zareagowała. Na jej zachowanie złożono skargę do Rady Etyki Mediów. „Otrzymał to, o co sam prosił” – napisał szef Rady Ryszard Bańkowicz.

Andrzej Krajewski (REM) atakuje portal tvp.info za tytuł… który został zmyślony

Były kandydat z list wyborczych PO Andrzej Krajewski jako członek Rady Etyki Mediów krytykuje TVP i stawia zarzut „odpowiedzialności za podział...

zobacz więcej

Kilka dni temu w Sejmie czterej posłowie Kukiz'15 najpierw zagłosowali za odroczeniem obrad Sejmu ws. nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, a potem – gdy odbyła się reasumpcja tego głosowania – trzech z nich opowiedziało się przeciwko odroczeniu. Wśród nich był Paweł Kukiz. To wywołało falę krytycznych komentarzy polityków opozycji. Grzmieli o przekupywaniu Kukiza stanowiskami i o politycznej korupcji.

Kilka godzin później postawę Kukiza krytykował w TVN w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i” były szef polskiej dyplomacji z czasów rządu PO-PSL Radosław Sikorski, obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej.

Sikorski o Kukizie: Sprzedajna szmata


– Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – stwierdził Sikorski. Monika Olejnik nie zareagowała na oburzające słowa polityka PO. Przeszła do kolejnego pytania.

Na zachowanie Olejnik złożona została jedna skarga w Radzie Etyki Mediów i trzy w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

Kukiz: Hejt na Adamowicza jest niczym wobec tego, co spotyka mnie i moją rodzinę

Mam czyste sumienie; nie chcę nic, oprócz ustaw – powiedział portalowi wPolityce.pl lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Ocenił, że „hejt na Adamowicza jest...

zobacz więcej

Jak poinformowały Wirtualne Media, osoba skarżąca (w piśmie do REM) napisała, że „brak reakcji Pani Moniki Olejnik oznacza zgodę na agresję słowną, wulgarność i szerzenie nienawiści. Na to w telewizji ani w debacie publicznej nie ma miejsca”.

„Państwo jako Rada Etyki Mediów odpowiadają za poziom języka w mediach. Powinniście dopilnować, by żaden człowiek nie był w mediach wyzywany, bez względu na swoje poglądy” – dodano.

Przewodniczący REM w odpowiedzi na pismo stwierdził, że Rada nie znajduje powodów do zwracania uwagi prowadzącej program.

Sikorski w TVN24 obraża Kukiza: Dureń, szmata. Olejnik nie reaguje

Radosław Sikorski komentował w „Kropce nad i” w TVN m.in. wydarzenia w Sejmie i postawę Pawła Kukiza. Kukiz znalazł się wśród posłów, którzy w...

zobacz więcej

REM: Olejnik nie miała powodu interweniować


„Pan Paweł Kukiz przekonywał swego czasu na różnych forach, trudno nam stwierdzić, czy nie także w »Kropce nad i«, że nigdy nie stanie się »politykierem«. Wzywał, by nazwać go właśnie szmatą, gdyby złamał tę publicznie przez siebie powtarzaną obietnicę. Fala negatywnych reakcji, z jaką spotkała się jego nie bezinteresowną zmianą frontu w głosowaniach nad projektem ustawy określanej powszechnie jako lex-TVN, świadczy, że nie dotrzymał solennego przyrzeczenia – i otrzymał to, o co sam prosił” – napisał szef Rady Ryszard Bańkowicz.

Dodał, że Olejnik „nie miała powodu, by interweniować po słowach Radosława Sikorskiego”. W ocenie REM z tych powodów bierność dziennikarki nie uzasadnia zarzutu naruszenia zasad Karty Etycznej Mediów.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prowadzi postępowanie wyjaśniające.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej