Złodzieje wyrzucali pieniądze podczas pościgu

Złodzieje mieli nadzieję, że wyrzucając skradzione pieniądze uda im się uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo (fot. arch. PAP/W.Pacewicz)

Złodzieje, którzy ukradli jednemu z handlowców 20 tys. zł, chcąc zatrzymać pościg, wyrzucali z samochodu banknoty o niskich nominałach. Mężczyźni zostali jednak zatrzymani i aresztowani na trzy miesiące.

W Dziewokluczu (Wielkopolskie) złodzieje ukradli 20 tys. zł z samochodu akwizytora. Okradziony szybko zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa, zawiadomił policję i ruszył w pościg za sprawcami, uciekającymi czerwonym golfem.

– W trakcie pościgu złodzieje wyrzucali z golfa banknoty o niskich nominałach, prawdopodobnie chcąc w ten sposób zatrzymać pościg i pozbyć się dowodów przestępstwa. Sprawcy zostali jednak zatrzymani, a poszkodowany odzyskał pieniądze – poinformował Zbigniew Paszkiewicz z wielkopolskiej policji.

Przestępcami okazali się 34-letni mieszkaniec Poznania i jego 46-letni kolega z Lubonia (Wielkopolskie). Obaj byli wielokrotnie karani za rozboje i kradzieże.

źródło:

Zobacz więcej