RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dulkiewicz pójdzie w Marszu Równości. Przeciwnikom seksualizacji marszu zakazano

Aleksandra Dulkiewicz na manifestacji LGBT (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Aleksandra Dulkiewicz na manifestacji LGBT (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie zgodziła się na organizację zgromadzenia publicznego zaplanowanego na najbliższą sobotę z powodu... zagrożenia pandemią koronawirusa. Trójmiejskie media informują, że gdański ratusz masowo blokuje manifestacje, powołując się na stan epidemii. W tym samym czasie, w sobotę, odbędzie się jednak Marsz Równości. A prezydent Dulkiewicz przejdzie w manifestacji środowisk LGBT, którą objęła patronatem.

Wagina w miejsce Najświętszego Sakramentu na marszu pod patronatem prezydent Gdańska

Do skandalu doszło podczas piątego Trójmiejskiego Marszu Równości, w którym wzięła udział i objęła patronatem prezydent miasta Aleksandra...

zobacz więcej

21 sierpnia odbędzie się VI Trójmiejski Marsz Równości. Manifestacja ma wystartować z kilku różnych punktów Gdańska – w ten sposób organizatorzy chcą nie dopuścić do kontrmanifestacji. A tych na ten dzień zaplanowano co najmniej kilkanaście.

Zablokowana manifestacja w Gdańsku


Środowiskom LGBT sprzyjają także władze Gdańska. Jak informuje serwis stefczyk.info, organizatorzy jednej z manifestacji już dostali decyzję o zakazie zgromadzenia publicznego – manifestacja miała być „protestem przeciwko klubom nocnym i epatowaniu seksualnością w miejscach publicznych”.

Opublikowana przez serwis decyzja o zakazie organizacji zgromadzenia jest datowana na 16 sierpnia i wydana została przez prezydent miasta Gdańska. W uzasadnieniu wskazano, że zgromadzenie byłoby zbyt dużym ryzykiem z powodu epidemii COVID-19 – czytamy.

Marsz Równości w Gdańsku


Tego samego dnia, w sobotę 21 sierpnia, ulicami Gdańska przejdzie Marsz Równości, którego honorowym patronem jest... prezydent Gdańska. Organizatorem jest stowarzyszenie Tolerado – o którego finansowaniu więcej pisaliśmy w tym artykule.

Aleksandra Dulkiewicz pójdzie na czele manifestacji, wraz z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim.


Zobacz także: Dulkiewicz o profanacjach na marszu LGBT Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej