RAPORT

Pogarda

Pierwszy z polskich samolotów jest już w Afganistanie

Najnowsze

Popularne

Pierwszy z naszych samolotów wojskowych, które mają ewakuować około 100 osób z Afganistanu, dotarł do Kabulu. Na liście do ewakuacji są współpracownicy Polskiego Kontyngentu Wojskowego i naszej placówki dyplomatycznej.

Przywódca talibów: Ludność cywilna w Afganistanie nie ma prawa do broni

Ludność cywilna w Afganistanie nie ma prawa posiadać broni. Ma ją w całości przekazać talibom - oświadczył jeden z ich przywódców. W rozmowie z...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w poniedziałek, że rząd pośle do Afganistanu samoloty, by bezpiecznie ewakuować stamtąd Polaków i pracowników naszej misji wojskowej. Zapewnił, że rząd zrobi wszystko, by każdemu, kto pomagał Polsce, „przyznać wizę humanitarną i przetransportować do Polski czy do Europy” .

We wtorek szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w Polsat News, że dwa polskie samoloty wojskowe są w drodze do Afganistanu, a trzeci wystartuje wkrótce.

We wtorek wieczorem na lotnisku wojskowym pod Pragą wylądował czeski samolot wojskowy, którym z Kabulu przyleciało 87 osób. Wśród ewakuowanych były dwie Polki, ambasador Czech w Kabulu, czescy dyplomaci i afgańscy współpracownicy – poinformowała agencja CTK.

Siły USA musiały w poniedziałek wstrzymać wszystkie ewakuacje po tym, jak lotnisko w Kabulu zostało zatłoczone przez tysiące osób chcących opuścić zajętą przez talibów stolicę Afganistanu. We wtorek rano loty wznowiono.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej