RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Szczepionki i sprzęt medyczny z Polski dla Wietnamu

Transport do Wietnamu  zawiera szczepionki przeciw koronawirusowi oraz sprzętem medycznym  (fot. Linh Pham/Getty Images)
Transport do Wietnamu zawiera szczepionki przeciw koronawirusowi oraz sprzętem medycznym (fot. Linh Pham/Getty Images)

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński poinformował, że w najbliższych dniach wyruszy do Wietnamu transport ze szczepionkami przeciwko koronawirusowi oraz sprzętem medycznym. Za pomoc podziękowało Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce.

Największe miasto w Wietnamie przetestuje wszystkich na koronawirusa

Z powodu gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w największym mieście Wietnamu Ho Chi Minh przywrócono po ponad roku zasady dystansowania...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„W imieniu społeczności wietnamskiej w Polsce pragniemy publicznie podziękować obywatelom Polski, rządowi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP za okazaną pomoc dla Wietnamu w walce z pandemią” – napisało w oświadczeniu prasowym Stowarzyszenie Wietnamczyków w Polsce.

Solidarność jest naszą narodową cechą


Polska pomoc jest obecna na całym świecie. Polska jest krajem solidarnym, solidarność jest naszą narodową cechą od zawsze – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w Białej Podlaskiej podczas odprawy konwoju ciężarówek z pomocą humanitarną na Ukrainę.

Jabłoński powiedział też, że przygotowywany jest transport z pomocą dla Wietnamu, który ma wyruszyć w najbliższych dniach. – Przede wszystkim chodzi o szczepionki, a także o różnego rodzaju sprzęt medyczny, środki ochrony osobistej – dodał wiceminister spraw zagranicznych.


Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Lockdown w całym kraju. Powodem jeden przypadek zakażenia

Surowy lockdown w całym kraju od środy – taką decyzję podjęły władze Nowej Zelandii po tym, jak w Auckland, największym mieście kraju, wykryto...

zobacz więcej

 Największa pomoc w postaci szczepionek dla Wietnamu, przekazana przez inny kraj    


– Podkreślamy, że jest to największa pomoc w postaci szczepionek dla Wietnamu, przekazana przez inny kraj. W związku z szerzeniem się wariantu Delta koronawirusa, sytuacja w Wietnamie stała się dramatyczna  - brakuje szczepionek (zaszczepionych jest zaledwie 1,2 procent populacji) – poinformowało Stowarzyszenie.

   W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że Polska do tej pory wysłała szczepionki  Pfizera przeciwko COVID-19 do Australii (1 mln dawek), Hiszpanii (2,4 mln) i do Portugalii (0,6 mln). Do Norwegii wysłano 1 mln dawek Moderny, a na Ukrainę 650 tys. dawek AstryZeneki.   

Sprawdź też: Koronawirus w Wietnamie: władze wystawiają ryżomaty

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej