RAPORT

Pogarda

Tusk krytykuje pomoc dla rodzin: Przez 500 Plus wszystko runie

Najnowsze

Popularne

Rozumiem, jak wielkie znaczenie dla polskich rodzin miał program 500 Plus – ocenił szef Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk przekonywał, że „rząd nie ma już z czego dzielić”. – Za chwilę to wszystko może runąć – komentował, odnosząc się do „polityki rozdawania”.

Tusk kłamie o 500 Plus: Ewa Kopacz miała już gotowy taki projekt

P.o. szefa Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zasugerował, że w zasadzie jego partia sama wymyśliła program 500 Plus, a jego następczyni na...

zobacz więcej

Nowy szef Platformy Obywatelskiej w Gołdapi przemawiał do swoich sympatyków. Część wystąpienia poświęcił na krytykę programów społecznych rządu.

Mówił, odnosząc się do jednego z wywiadów, że za dwa lata Polska „stanie niemalże na skraju bankructwa”, „że będą potrzebne radykalne cięcia i że Jarosław Kaczyński się tego boi i zrobi wcześniejsze wybory, bo za dwa lata nie będzie już czego zbierać”.

– Dobrze rozumiem, jak wielkie znaczenie dla polskich rodzin miał program 500 Plus. Wystarcza mi wyobraźni, żeby wiedzieć, jak dobrze jest dostać pieniądze, ale (…) rząd nie ma swoich pieniędzy – mówił polityk.

Tusk atakuje wyborców PiS: Normalnych Polaków jest więcej

Uczciwych, przyzwoitych, normalnych Polaków jest więcej niż tych, którzy wspierają tę władzę w jej największych łajdactwach – powiedział na...

zobacz więcej

W jego ocenie „każda władza polega na tym, że zabiera się pieniądze wszystkim, żeby je później dać niektórym”.

– Jeśli władza jest uczciwa, to myśli tak, żeby ta redystrybucja sprzyjała rozwojowi i była wsparciem dla najbardziej potrzebujących. Władza, która zaczyna gnić, coraz częściej myśli o sobie i dzieli te pieniądze między swoimi – dodał.

Dalej Tusk zaznaczał, że szybko okazało się, że rząd „nie ma już z czego dzielić”.

– Oni jeszcze podejmą jakieś skrajne i nieodpowiedzialne decyzje, ale ich ludzie już mówią, że za chwilę to wszystko może runąć. Ta polityka może nas doprowadzić do katastrofy za 10 miesięcy – przestrzegał swoich zwolenników.

– Niech nie opowiadają bajek, że są tacy hojni i niech powiedzą prawdę, że to, co rozdają, to nie tylko nie jest swoje, ale odbierają tym najbardziej okrutnym podatkiem, jakim jest inflacja – podsumował.

Donald Tusk zmienia tym samym swoją narrację ws. 500 Plus. Miesiąc temu na konferencji prasowej mówił, że w zasadzie jego partia sama wymyśliła program 500 Plus, a jego następczyni na stanowisku szefa rządu Ewa Kopacz prawie ten program wprowadziła.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej