RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jak świętują talibowie? Na siłowni z wyrzutnią rakiet. Filmy podbijają sieć [WIDEO]

Afganistan. Tak świętują talibowie (fot. PAP/EPA/STRINGER, tt/@EsteveGirbes01, @ThePakDaily, @Mulhak)
Afganistan. Tak świętują talibowie (fot. PAP/EPA/STRINGER, tt/@EsteveGirbes01, @ThePakDaily, @Mulhak)

Talibowie zajęli w Kabulu strategiczne obiekty i m.in. pałac prezydencki. Internet obieło jednak mało poważne nagranie pokazujące, jak mężczyźni wygłupiają się ciesząc pobytem na siłowni głowy państwa. Na tym nie koniec. Inne filmiki pokazują islamskich fundamentalistów jeżdżących elektrycznymi samochodzikami lub skaczących na trampolinie.

Fala Afgańczyków zaleje Europę? „Droga prosta. Wiele zależy od Rosji i talibów”

Afganistan pogrążył się w chaosie. Ludzie desperacko próbują uciec z kraju, wskakują na skrzydła odlatujących samolotów, a kilkanaście sekund po...

zobacz więcej

Afgańscy talibowie w niedzielę wkroczyli do Kabulu. Wykorzystując wycofanie się międzynarodowych sił wojskowych pod dowództwem USA, przejęli kontrolę nad krajem. Dotychczasowy, popierany przez Stany Zjednoczone rząd upadł, a prezydent kraju Aszraf Ghani uciekł za granicę.

Po ucieczce Ghaniego, talibowie opanowali jego pałac prezydencki w Kabulu. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać bojówki, które wdarły się do prezydenckiej siłowni.

Na filmie zarejestrowano mężczyzn próbujących ćwiczyć na przejętym sprzęcie. Jeden z talibów przechadza się po siłowni z wyrzutnią rakiet przerzuconą przez ramię.

Zobacz także ->  Przedstawiciel Afganistanu przy ONZ: Los mojego narodu wisi na włosku

Amerykańskie media miażdżą Bidena. „Będzie niósł brzemię wstydu”

O tym, że Amerykanie opuszczą Afganistan, mówiło się od miesięcy, ale nikt nie przypuszczał, że zostanie to przeprowadzone w tak chaotycznych i...

zobacz więcej

Inny z filmików pokazuje bojowników jeżdżących elektrycznymi samochodzikami, jakie większość z nas kojarzy z wizyt w wesołych miasteczkach.

Co ciekawe, część uczestników zabawy jest nieuzbrojona, ale inni cały czas trzymają broń w widocznych miejscach – nawet podczas zabawy.

Zobacz także ->  Dramatyczne sceny na lotnisku w Kabulu. Pojawiły się nagrania [WIDEO]

„To najbardziej surrealistyczny obraz konfliktu w Afganistanie, jaki tylko możemy zobaczyć” – piszą internauci.

W sieci rozpowszechniane jest również nagranie pokazujące talibów skaczących na trampolinie. Miny mężczyzn wskazują, że prawdopodobnie nigdy wcześniej nie mieli styczności z takim urządzeniem.

Zobacz także ->  Tragiczne sceny w Herat. Talibowie ciągną mężczyzn ze sznurami na szyjach Internet obiega także filmik pokazujący talibów jeżdżących karuzelą dla dzieci. „Jeżeli to nagranie jest prawdziwe, to tylko dowód na to, jak banalne było dla nich przejęcie władzy w Kabulu” – piszą internauci. „Odbicie Afganistanu było dla nich tak nudne, łatwe. Spędzili (zatem) trochę czasu na karuzeli” – dodają.

Zobacz także ->  Pentagon rozważa wysłanie dodatkowych wojsk do Kabulu Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej