RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Margot” znów ma problemy. Chodzi o ponad 90 tys. zł

Michał Sz. pseud. "Margot" ma zarzuty. Sprawa jest w toku (fot. Facebook/Fundacja Pro - Prawo do Życia)
Michał Sz. pseud. "Margot" ma zarzuty. Sprawa jest w toku (fot. Facebook/Fundacja Pro - Prawo do Życia)

Najnowsze

Popularne

Aktywista LGBT „Margot” poinformował ostatnio, że żałuje publicznej aktywności i kończy działalność w błysku fleszy. Internauci pytali z kolei, co stało się z ponad 300 tys. zł, które na działania kolektywu wpłacali lewicowi wyborcy. Teraz okazuje się, że „Margot” nie wytłumaczył się z jeszcze jednej potężnej sumy pieniędzy – ponad 20 tys. euro.

Zebrali potężną kwotę na zbiórce. „Margot” kończy działalność „Stop Bzdurom”

Jeśli mam być szczera, to żałuję całego „Stop Bzdurom” – wyznał Michał Sz., podający się za Małgorzatę ps. „Margot” aktywista LGBT. Kolektyw, który...

zobacz więcej

Po fali protestów i afer wokół aktywisty „Margot” kolektyw „Stop Bzdurom” rozpoczął w sieci zbiórkę pieniędzy na swoją działalność. Z informacji na jednym z portali do prowadzenia zbiórek wynika, że kolektyw wsparło tam ponad 4,6 tys. internautów. W sumie wpłacili oni 317 tys. zł.

„Na co poszedł hajs ze zrzutek? Na »Stop Bzdurom«, na wsparcie innych grup, na vege pizze" – tłumaczyli aktywiści. „Do rozliczenia przed Zrzutką miałyśmy 331 528 zł. W naszym rozliczeniu udało nam się wydać 94,96 proc. środków” – pisali w grudniu 2020 r. i zaznaczali, że niewielka suma wciąż im została.

Nie wspomnieli jednak o tym, że zbiórkę prowadzili też na zagranicznym portalu firefund.net – stworzonym jako sieć aktywistów mających wspierać ruchy crowdfundingowe.

Zobacz także:  Wagina jako Najświętszy Sakrament. „Michał Sz. tak promował treści antykatolickie”

Z informacji zamieszczonych na portalu wynika, że celem zbiórki było tam zgromadzenie 5 tys. euro. W sumie zebrano aż 20 221 euro. Jak wynika z kursu walut na 17 sierpnia 2021 r., daje to ponad 92 305 zł. W sieci pojawiają się już pytania, czy „Margot” wyjaśni, na co poszły te pieniądze.

Skandal wokół Owsiaka. Polacy zabrali głos. Jest sondaż

Na festiwalu Pol’and’Rock organizowanym przez Jerzego Owsiaka znów ze sceny słychać było wulgaryzmy i mowę nienawiści. Teraz Polacy zostali...

zobacz więcej

„Margot”: Żałuję wszystkiego


O Michale Sz., podającym się za Małgorzatę ps. „Margot”, głośno było kilka miesięcy temu. Sz. zdemolował furgonetkę fundacji pro-life i napadł na jej członka. Rozmowa z zaatakowanymi osobami   TUTAJ.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała już akt oskarżenia do sądu w tej sprawie; grozi mu do pięciu lat więzienia. Sz. uczestniczył też w profanacjach warszawskich pomników, w tym figury Jezusa przed kościołem św. Krzyża.

Rok po tamtych wydarzeniach „Margot” i towarzysząca mu „Łania” w wywiadzie dla oko.press oznajmili, że kolektyw, na którego działalność zebrali kilkaset tysięcy złotych, jest bliski końca działalności.

Zobacz także:   „Margot” i gigantyczne pieniądze. „Rewolucja nihilizmu”

– Ten ostatni rok mocno uwięził mnie właśnie w takim świecie. Od pomocy całej aktywistycznej „rodziny” jestem uzależniona — prawnie i finansowo. Ale może pora spakować się w plecak i zamknąć za sobą ten rozdział – mówił „Margot”.

Pytany, czego żałuje, odparł, że wszystkiego. – Jeśli mam być szczera to żałuję całego „Stop Bzdurom”. Żałuję, że wyszłyśmy na publiczne oczy. To było nam zupełnie niepotrzebne i zaprzepaściło wymiar walki. Mam fantazję, że dużo lepiej byłoby pozostać w cieniu i jako nikomu nieznane osoby robić partyzantkę – stwierdził. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej