RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

George W. Bush o sytuacji w Afganistanie. Nie kryje rozczarowania

George W. Bush (fot. Cliff Hawkins/Getty Images)
George W. Bush (fot. Cliff Hawkins/Getty Images)

„Jesteśmy zasmuceni zarówno z powodu Afgańczyków, którzy tak bardzo cierpią, jak i Amerykanów i sojuszników NATO, którzy poświęcili tak wiele” - napisał George W. Bush w oświadczeniu wydanym razem z żoną Laurą. Był on prezydentem USA w 2001 r., gdy rozpoczęła się amerykańska interwencja w Afganistanie.

Amerykańskie media miażdżą Bidena. „Będzie niósł brzemię wstydu”

O tym, że Amerykanie opuszczą Afganistan, mówiło się od miesięcy, ale nikt nie przypuszczał, że zostanie to przeprowadzone w tak chaotycznych i...

zobacz więcej

Były prezydent USA George W. Bush wyraził swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją, która panuje w Afganistanie. Chodzi o setki osób koczujących na lotnisku w Kabulu w oczekiwaniu na ewakuację z opanowanego przez talibów Afganistanu.

„Jesteśmy zasmuceni zarówno z powodu Afgańczyków, którzy tak bardzo cierpią, jak i Amerykanów i sojuszników NATO, którzy poświęcili tak wiele” - napisał George W. Bush.

Przypomniał, że urzędujący prezydent Joe Biden obiecał ewakuację Afgańczyków zaangażowanych w przemiany w kraju razem z Amerykanami i obywatelami państw sojuszniczych.

„Mamy obowiązek i zasoby, by zapewnić im teraz bezpieczny wyjazd, bez opóźnień biurokratycznych” - podkreślił były prezydent.

Podziękował też amerykańskim żołnierzom służącym w Afganistanie. Jak napisał, ochronili oni Stany Zjednoczone przed kolejnymi atakami terrorystycznymi.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej