RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Burza w studiu. Poseł obwinił Polaków za II wojnę światową

Maciej Gdula i Adam Andruszkiewicz (fot. TVP Info)
Maciej Gdula i Adam Andruszkiewicz (fot. TVP Info)

– W II wojnie światowej Polacy byli i ofiarami, i sprawcami – stwierdził poseł Lewicy Maciej Gdula. Te słowa oburzyły obecnego w studiu sekretarza stanu w KPRM Adama Andruszkiewicza (PiS). – Wstyd! – zainterweniował przedstawiciel rządu, przerywając swojemu rozmówcy.

Skandal wokół Owsiaka. Polacy zabrali głos. Jest sondaż

Na festiwalu Pol’and’Rock organizowanym przez Jerzego Owsiaka znów ze sceny słychać było wulgaryzmy i mowę nienawiści. Teraz Polacy zostali...

zobacz więcej

Poseł PO Artur Łącki ocenił, że obozy koncentracyjne, w których mordowało się Żydów i Polaków, powstały na terenie Polski, dlatego że to w naszym kraju był największy antysemityzm.

– To są skandaliczne słowa. Uważam, że poseł PO powinien zakończyć karierę polityczną. Ja nie żartuję. On powinien dzisiaj zakończyć swoją karierę polityczną. Będziemy domagać się od PO i Donalda Tuska, żeby przeprosili za swojego posła i aby zmusili go do oddania mandatu – komentował w studiu TVP Info Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM.

Zobacz także:   Poseł PO: W Polsce był największy antysemityzm przed II WŚ

– Takiego naplucia w twarz polskiemu narodowi w Święto Wojska Polskiego ja dawno nie słyszałem. Platforma Obywatelska napluła w twarz Polakom – dodał.

Dziennikarka CNN: Talibowie są przyjaźni, ale krzyczą „śmierć Ameryce”

Clarissa Ward jest korespondentką amerykańskiej stacji CNN. W związku z przejęciem kontroli w Afganistanie przez talibów jej zdjęcia obiegły cały...

zobacz więcej

Do tej opinii odniósł się  poseł Lewicy Maciej Gdula. Ocenił, że Polacy brali udział w holokauście także jako sprawcy.

Te słowa oburzyły Andruszkiewicza, który zaznaczył, że to Polacy uratowali najwięcej Żydów i robili to, chociaż groziła im kara śmierci.

Zobacz także:   Skandaliczna wypowiedź posła Łąckiego

Przedstawiciel Lewicy ripostował, że nie ma to znaczenia, bo za handel mięsem również była przewidziana kara śmierci. – W II wojnie światowej Polacy byli i ofiarami i sprawcami – stwierdził Gdula.

– Słucham? – oburzył się Andruszkiewicz. – Polacy byli ofiarami II wojny światowej, a tylko jakiś promil kolaborował z Niemcami czy z Sowietami, bo tacy też byli. Pan doskonale wie, że takie szumowiny też się znajdowały, które kolaborowały z komunistami w Polsce – dodał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej