RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Skandal wokół Owsiaka. Polacy zabrali głos. Jest sondaż

Jerzy Owsiak – lider Pol’and’Rock i WOŚP (fot. Getty Images Poland/ Marek Lapis)
Jerzy Owsiak – lider Pol’and’Rock i WOŚP (fot. Getty Images Poland/ Marek Lapis)

Na festiwalu Pol’and’Rock organizowanym przez Jerzego Owsiaka znów ze sceny słychać było wulgaryzmy i mowę nienawiści. Teraz Polacy zostali zapytani, jak oceniają zachęcanie publiczności do okrzyków „Je*** PiS”. Nie ma zaskoczenia. Największą grupę stanowią ci, którzy takie zachowanie uważają za nieakceptowalne.

„Koniec mojego wsparcia dla WOŚP”. Ostro po mowie nienawiści na festiwalu Owsiaka

Na festiwalu POL'and'ROCK artyści zachęcali zebraną młodzież, by wulgarnie wyzywała partię rządzącą. „To jest podżeganie do nienawiści” – piszą...

zobacz więcej

Na festiwalu Pol’and’Rock artyści zachęcali zebraną młodzież, by wulgarnie wyzywała partię rządzącą. „To jest podżeganie do nienawiści” – pisali internauci. Podkreślali również, że wycofują swoje poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak bagatelizował sprawę, a zamiast zareagować, zaatakował publicznie lokalnego polityka PiS Zbigniewa Boguckiego.

Zobacz także:   Owsiak broni języka nienawiści na „festiwalu miłości i tolerancji” i szczuje na wojewodę [WIDEO]

Teraz pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zapytała Polaków o tamte wydarzenia.

Amerykańskie media miażdżą Bidena. „Będzie niósł brzemię wstydu”

O tym, że Amerykanie opuszczą Afganistan, mówiło się od miesięcy, ale nikt nie przypuszczał, że zostanie to przeprowadzone w tak chaotycznych i...

zobacz więcej

Nowy sondaż


Pytanie w sondażu brzmiało: „Jak oceniasz fakt, że podczas tegorocznego Pol’and’Rock Festival jeden z raperów krzyczał »Je*** PiS« i zachęcał publiczność do wznoszenia takich okrzyków razem z nim?”

Wśród tych, którzy o sprawie słyszeli, aż połowa ocenia tę sytuację krytycznie. Pozytywnie – jedynie co czwarty pytany.

Zobacz takż:   Festiwal Owsiaka według TVN24. „Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie, niezależnie od poglądów”

Zdecydowanie negatywnie o incydencie na festiwalu Owsiaka wyraziło się w sondażu 31 proc. ankietowanych, a raczej negatywnie 19 proc.

Zdecydowanie pozytywnie wulgaryzmy uderzające w partię rządzącą postrzega 14 proc., a raczej pozytywnie 11 proc. pytanych.

Najwięcej przeciwników takiego zachowania było wśród wyborców PiS, bo negatywne opinie wyraziło aż 85 proc. pytanych, a pozytywne 8 proc. Z kolei wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej wulgarne krzyki ze sceny przypadły do gustu 47 proc. pytanych, a nie spodobały 28 proc. osób.

Zobacz nagranie z festiwalu POL'and'ROCK: Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej