RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ruch Tuska ws. majątku. Polityk PiS: Trochę go rozumiem

Donald Tusk kilka lat temu przepisał majątek na żonę Małgorzatę. – On jest ostatnią osobą, która na temat majątków i wynagrodzeń polityków i wszystkich spraw z tym związanych, powinna zabierać głos. On w tej sprawie jest kompletnie nieautentyczny – komentował w „Kwadransie Politycznym” TVP1 przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Redaktor WP opisał majątek Tuska. „Stałem się dziennikarzem wyklętym”

Nie spodziewałem się, że aż tylu psychofanów ma Donald Tusk i że jest przez nich uznawany za osobę tak nietykalną – mówi Szymon Jadczak, autor...

zobacz więcej

Wirtualna Polska poinformowała, że w sierpniu 2017 r. jeden z gdańskich notariuszy dokonał podziału majątku między Małgorzatą a Donaldem Tuskami. W efekcie tego nieruchomości byłego premiera przeszły na własność jego małżonki.

Redakcja WP mimo wielokrotnych próśb o komentarz do sprawy nie uzyskała odpowiedzi od Tuska. Były premier sprawę skomentował dzień po publikacji, zamieszczając w mediach społecznościowych nagranie.

– Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką – mówił. Dużą część oświadczenia zajęło Tuskowi atakowanie premiera Mateusza Morawieckiego.

O to, dlaczego Tusk przepisał majątek na żonę, pytany był w TVP1 przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. – Taki pomysł mi nigdy nawet do głowy nie przyszedł – wskazał polityk.

Politycy PO skrytykowali zachowanie Tuska. Chodzi o jego majątek

W 2017 r. lider PO Donald Tusk przepisał swoje nieruchomości na żonę. – Przepisanie majątku na żonę przez polityka to naganna, typowo pisowska,...

zobacz więcej

Jak mówił Schreiber, „w najlepszym razie dla Tuska jest to, że się wstydzi tego, jak duże pieniądze zarabiał w Brukseli”. – I wiedząc, że przyjdzie czas, być może mając w głowie plan powrotu do polskiej polityki, żeby to źle nie wyglądało, decyduje się na taki krok – zastanawiał się polityk PiS.

Dodał, że to najlepsze wytłumaczenie dla Tuska, bo inne są „tylko gorsze, niezależnie od tego, jak jest naprawdę”. – Tusk w tej sprawie uporczywie milczy, rzuca absurdalne oskarżenia – wskazał.

– To pokazuje, że Tusk jest ostatnią osobą, która na temat majątków i wynagrodzeń polityków i wszystkich spraw z tym związanych, powinna zabierać głos. On w tej sprawie jest kompletnie nieautentyczny – zaznaczył.

Schreiber mówił, że trochę jednak może zrozumieć Tuska. – Bo mnie też byłoby wstyd, gdybym miał zarabiać 140 tys. miesięcznie i z tego nie byłoby żadnych efektów – powiedział.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej