RAPORT

Pogarda

Zapomniane nagranie z 2015 roku. Kukiz ostro o TVN24: W propagandzie przebili komunistów [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Osiągnęliście mistrzostwo propagandy, przebiliście komunistów, jesteście mistrzami manipulacji – tak o stacji TVN24 w 2015 roku mówił Paweł Kukiz. Na wieczorze wyborczym i sporym sukcesie w wyborach prezydenckich lider przyszłego ugrupowania Kukiz’15 komentował finisz kampanii oskarżając prywatną stację „i podobne reżimowe media” o to, że prawie „wykończyły jego rodzinę”. Teraz na antenie TVN atakuje się polityka i oskarża go o polityczną korupcję, bo zagłosował „za” ustawą, która nie podoba się nadawcy.

TVN i „uczciwa praca wobec widzów”. Kilkanaście przykładów na to, jak są oszukiwani od lat

„Naszą misją i naszym zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach, bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie...

zobacz więcej

10 maja 2015 roku, Lubin – to tam odbywał się wieczór wyborczy sztabu Pawła Kukiza. Kandydat niespodziewanie uzyskał trzeci wynik z poparciem blisko 21 procent, jednak nie dostał się do II tury wyborów, w której dwa tygodnie później Andrzej Duda pokonał Bronisława Komorowskiego.

Dla Kukiza był to jednak spory sukces, który pozwolił mu na budowę politycznego zaplecza przed zaplanowanymi na jesień wyborami parlamentarnymi.

Kukiz o TVN24: Prawie wykończyli moją rodzinę


Artysta ze sceny w Lubinie podsumowywał kampanijne zmagania i w kilku mocnych zdaniach krytykował propagandowe ataki stacji TVN wymierzone przeciwko niemu.

– Ostatnie dni kampanii to był popis TVN24 i podobnych reżimowych mediów. Osiągnęliście mistrzostwo propagandy. Przebiliście swoje wcześniejsze wzory, przebiliście komunistów; jesteście mistrzami manipulacji w 80 procentach kupieni przez zagranicę – mówił Kukiz.

Zobacz także: Co w 2015 roku Kukiz mówił o repolonizacji mediów

Pojawił się też wątek osobisty. Kandydat zapowiadał, że w najbliższych miesiącach ataki zapewne nie ustaną, a „drogi TVN musi się teraz bardzo przygotować”.

– Jesteście źli, okrutni. Mało co nie wykończyliście mojej rodziny, mało brakowało. To co potraficie zrobić ze zwykłym człowiekiem? Stłamsić, zniszczyć, wypędzić – mówił w 2015 roku Kukiz (nagranie z wieczoru wyborczego na górze artykułu). Dziś TVN, po przyjęciu przez Sejm (m.in. Głosami PiS i trzech posłów Kukiz’15, w tym Pawła Kukiza) nowelizacji ustawy medialnej, ruszył do ataku na Kukiza, wspierany przez polityków Platformy Obywatelskiej, którzy sprzeciwiają się uniemożliwieniu obcemu kapitałowi sterowania mediami.

Zobacz także: „Dostałem od TVN SMS-a”. Kukiz o histerii i hejcie „wolnych mediów” Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej