RAPORT

Pogarda

Adamczyk: Na pewno będziemy mieli większość w Sejmie

Andrzej Adamczyk (fot. PAP/Artur Reszko)
Andrzej Adamczyk (fot. PAP/Artur Reszko)

Najnowsze

Popularne

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk jest przekonany, że PiS nie będzie miał problemu z tym, aby większością głosów przyjmować kolejne projekty ustaw dotyczące przede wszystkim Polskiego Ładu. W ocenie Adamczyka jest bardzo dużo odpowiedzialnych parlamentarzystów, którzy zdecydują się poprzeć konieczne reformy.

Ponad 2 mln wniosków o świadczenie „Dobry start”

Prawie 680 mln zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry start”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął dotąd ponad 2,2 mln...

zobacz więcej

– Jestem przekonany, że reformy prowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy będą kontynuowane. Będziemy mieli na pewno większość, bo do tych reform nie trzeba nikogo długo przekonywać – powiedział szef resortu infrastruktury w Programie I Polskiego Radia, pytany o większość sejmową po odejściu z koalicji i klubu PiS części posłów Porozumienia.

– Kiedy spotkamy się w połowie września, nie będziemy mieli problemu z tym, aby większością głosów przyjmować kolejne projekty ustaw dotyczące przede wszystkim Polskiego Ładu– podkreślił.

Jak przekonywał, jest bardzo dużo odpowiedzialnych parlamentarzystów, którzy zdecydują się poprzeć konieczne reformy. W sprawie powrotu posła Zbigniewa Girzyńskiego (koło Polskie Sprawy) do klubu PiS, Adamczyk mówi, że „w polityce wszystko jest możliwe” .

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej