RAPORT

Pogarda

Ponad 2 mln wniosków o świadczenie „Dobry start”

300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka (fot. arch.PAP/Ł.Gągulski, zdjęcie ilustracyjne)
300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka (fot. arch.PAP/Ł.Gągulski, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Prawie 680 mln zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry start”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął dotąd ponad 2,2 mln wniosków o przyznanie tego świadczenia dla prawie 3,1 mln dzieci.

Program „Dobry Start”: Pierwsze przelewy już w tym tygodniu

Jeszcze w tym tygodniu na konta rodziców i opiekunów wpłyną wypłaty z programu „Dobry Start” – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski...

zobacz więcej

Wnioski w tegorocznej edycji programu „Dobry start” można składać od 1 lipca. W tym roku rodzice i opiekunowie mogą skorzystać tylko z drogi elektronicznej – wnioski przyjmowane są za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS.

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), pieniądze trafią do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Zobacz także: Porozumienie ZUS, Poczty Polskiej i KRUS w ramach obsługi wniosków o „Dobry start”


Z danych ZUS wynika, że w ramach programu wypłacono do tej pory ok. 678 mln zł. Zakład przyjął też ponad 2,2 mln wniosków o przyznanie tego świadczenia dla prawie 3,1 mln dzieci.

Z programu „Dobry Start” skorzystali niemal wszyscy uprawnieni

Z zapowiadanego przez premiera Mateusza Morawieckiego, uruchomionego w zeszłym roku programu „Dobry Start” skorzystali niemal wszyscy uprawnieni....

zobacz więcej

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska informowała w tym tygodniu, że rozpatrzono dotąd ponad 90 proc. złożonych wniosków. Zapewniła, że obsługa programu idzie zgodnie z planem i wypłaty od lipca trafiają do uprawnionych.

„Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka (w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 lat), bez względu na dochody rodziny. Wnioski o świadczenie można składać do 30 listopada.

Zobacz także: Nabór wniosków o świadczenie z programu „Dobry Start”


W 2020 r. wsparciem z programu „Dobry start” objętych było 4,4 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 4,1 mld zł, ok. 1,4 mld zł rocznie. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej