RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Sikorski zaatakował Witek i Kukiza. Jak sam dokonywał reasumpcji? [WIDEO]

– Jako były marszałek, a także po konsultacji z innymi byłymi marszałkami – Bronisławem Komorowskim, Ewą Kopacz, Markiem Borowskim czy Włodzimierzem Cimoszewiczem, stwierdzam, że traktują nas jako durni. Nie było żadnych podstaw do reasumpcji głosowania. Marszałek Witek przekroczyła swoje kompetencje i złamała prawo – mówił w TVN24 były marszałek Sejmu Radosław Sikorski, odnosząc się do reasumpcji głosowania, które zarządziła marszałek Elżbieta Witek. Obrażał również Pawła Kukiza.

Sikorski w TVN24 obraża Kukiza: Dureń, szmata. Olejnik nie reaguje

Radosław Sikorski komentował w „Kropce nad i” w TVN m.in. wydarzenia w Sejmie i postawę Pawła Kukiza. Kukiz znalazł się wśród posłów, którzy w...

zobacz więcej

Według Sikorskiego polityków opozycji i części ekspertów marszałek Witek nie miała prawa dokonywać reasumpcji głosowania podczas środowego posiedzenia Sejmu. – Przyszła prokuratura do tej sprawy wróci – przekonywał.

Sikorski o Kukizie: kompletny dureń albo sprzedajna szmata


Polityk Platformy Obywatelskiej skomentował także postawę Pawła Kukiza, który znalazł się wśród posłów, którzy w powtórnym głosowaniu opowiedzieli się przeciwko wnioskowi o odroczenie posiedzenia do 2 września.

– Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – mówił szef polskiej dyplomacji z czasów koalicji PO-PSL.

Co ciekawe, w kwietniu 2015 r. Sikorski – gdy był marszałkiem Sejmu – sam dokonał bezprecedensowej reasumpcji głosowania, gdy PO miała problem z wybraniem odpowiedniego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Posłowie PO się pomylili, a Sikorski nie zważając na procedury i regulamin, nie zbierając podpisów od posłów pod wnioskiem o przeprowadzenie reasumpcji, po prostu zarządził ponowne głosowanie – przypomniał reporter TVP Info Miłosz Kłeczek. W wywiadzie dla TVN24 pytając o ustawę medialną Monika Olejnik spytała Sikorskiego: „Czy wierzy pan w te opowieści, żeby Rosjanie nie wkroczyli do polskich mediów albo Chińczycy, albo, jak powiedział Jarosław Kaczyński, obawia się narkobiznesu?”.

To są bzdury dla niesprawnych umysłowo. Kaczyński boi się tego, że TVN zrobi jemu to, co zrobiliście nam. To znaczy wykończyliście nasz rząd poprzez pompowanie pseudoafery podsłuchowej, gdzie jedynym przestępstwem było nielegalne nagrywanie. On się boi, że wykończycie jego rząd, mówiąc prawdę o tym, co robi – dodał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej