RAPORT

Prorosyjska era Tuska

W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 już niemal 18 mln Polaków

Łącznie do Polski dotarło ponad 46 mln dawek szczepionek (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Łącznie do Polski dotarło ponad 46 mln dawek szczepionek (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

W Polsce dotychczas wykonano dokładnie 35 114 129 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepiono – preparatem Johnson & Johnson lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w UE szczepionek – 17 953 396 osób. Pierwszą dawkę przyjęło 18 676 038 osób. W środę dzienna liczba szczepień wyniosła 52 602. Łącznie do Polski dotarło 46 170 230 dawek szczepionki. Do punktów szczepień trafiło 36 563 265 dawek. Ponadto zutylizowano 161 555 dawek. Zgłoszono 14 206 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Czy szczepionki chronią przed wariantem delta? Pytamy specjalistę

Informacje o zakażeniach wariantem delta (indyjskim) koronawirusa coraz bardziej niepokoją Europę. W Polsce odnotowano dotąd pojedyncze przypadki...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Resort edukacji i nauki zapowiada powrót uczniów do nauczania stacjonarnego od września. Wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski zapowiedział w TVP1, że nie ma innego scenariusza dotyczącego powrotu do nauki uczniów i studentów, jak tylko ten, który zakłada ich naukę w trybie stacjonarnym. Zapewnił też, że polskie szkoły są do tego bardzo dobrze przygotowane.

Podobne stanowisko zaprezentował na posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski, który przedstawił stan przygotowania szkół do organizacji nowego roku szkolnego 2021/22.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Jesteśmy zdeterminowani, żeby uczniowie wrócili od września do nauki w szkołach – oświadczył Piontkowski. W jego opinii pozwala na to poziom zaszczepienia nauczycieli.

Ilu nauczycieli i uczniów zaszczepionych?


Wiceminister edukacji i nauki przekazał, że w pełni zaszczepionych jest 474 312 pracowników oświaty i 67 410 nauczycieli akademickich. – Szacujemy, że ok. 70 proc. pracowników akademickich i nauczycieli skorzystało ze szczepień – powiedział Piontkowski. Poinformował, że 25 proc. uczniów w wieku 12-18 lat przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm. Tylko szczepionka Jannsen (Johnson & Johnson) jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia dawki.

Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen szczepione są osoby powyżej 18 lat. Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku 16-18 lat, mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat.

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce? Więcej na ten temat dowiesz się tutaj

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej