RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sikorski w TVN24 obraża Kukiza: Dureń, szmata. Olejnik nie reaguje

Radosław Sikorski zaskoczył Monikę Olejnik (fot. PAP/T.Żmijewski)
Radosław Sikorski zaskoczył Monikę Olejnik (fot. PAP/T.Żmijewski)

Radosław Sikorski komentował w „Kropce nad i” w TVN m.in. wydarzenia w Sejmie i postawę Pawła Kukiza. Kukiz znalazł się wśród posłów, którzy w powtórnym głosowaniu w Sejmie opowiedzieli się przeciwko wnioskowi o odroczenie posiedzenia. – Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – stwierdził szef polskiej dyplomacji z czasów rządu PO-PSL w rozmowie z Moniką Olejnik.

Sejm wznowił obrady. Jednak zajmie się tzw. ustawą medialną?

Na wniosek grupy ponad 30 posłów w Sejmie doszło do reasumpcji głosowania dotyczącego odroczenia obrad. Za drugim razem wniosek został odrzucony....

zobacz więcej

Sikorski odniósł się do reasumpcji głosowania, które zarządziła marszałek Elżbieta Witek.

– Jako były marszałek, a także po konsultacji z innymi byłymi marszałkami – Bronisławem Komorowskim, Ewą Kopacz, Markiem Borowskim czy Włodzimierzem Cimoszewiczem, stwierdzam, że traktują nas jako durni. Nie było żadnych podstaw do reasumpcji głosowania. Marszałek Witek przekroczyła swoje kompetencje i złamała prawo – powiedział.

– Przyszła prokuratura do tej sprawy wróci – stwierdził.

Sikorski skomentował także postawę Pawła Kukiza, który znalazł się wśród posłów, którzy w powtórnym głosowaniu opowiedzieli się przeciwko wnioskowi o odroczenie posiedzenia do 2 września.

– Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – stwierdził szef polskiej dyplomacji z czasów rządu PO-PSL.

W kwestii ustawy medialnej, Monika Olejnik spytała: „Czy wierzy pan w te opowieści, żeby Rosjanie nie wkroczyli do polskich mediów, albo Chińczycy, albo jak powiedział Jarosław Kaczyński, obawia się narkobiznesu?”

To są bzdury dla niesprawnych umysłowo. Kaczyński boi się tego, że TVN zrobi jemu to, co zrobiliście nam. To znaczy, wykończyliście nasz rząd poprzez pompowanie pseudoafery podsłuchowej, gdzie jedynym przestępstwem było nielegalne nagrywanie. On się boi, że wykończycie jego rząd, mówiąc prawdę o tym, co robi – dodał. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej