RAPORT

Wojna na Ukrainie

Marcin Ociepa: Rezygnuję z członkostwa w Porozumieniu

Poseł Marcin Ociepa (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Poseł Marcin Ociepa (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W związku z różnicą zdań co do wizji przyszłości partii Porozumienie, a szczególnie jaką większość należy budować w tym i kolejnym parlamencie, podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii - poinformował w środę wieczorem poseł Marcin Ociepa.

Mateusz Kosiński: Po dymisji Gowina strona społeczna odetchnęła z ulgą

Dymisja wicepremiera Jarosława Gowina w dość szybkim tempie zakończyła dla świata polityki i mediów sezon ogórkowy. Polityczna jesień, która zawsze...

zobacz więcej

W środę rano Ociepa podał się do dymisji z funkcji wiceministra obrony narodowej. Jak mówił, jest to gest solidarności z Jarosławem Gowinem, liderem Porozumienia, do wtorku także wicepremierem i ministrem rozwoju, pracy i technologii. Ociepa zastrzegł też wówczas, że nie podjął jeszcze decyzji, czy opuści wraz z Gowinem klub PiS.

„Wierzę, że silnej Polsce może służyć tylko rząd Zjednoczonej Prawicy”


Wieczorem poinformował, że odchodzi z Porozumienia. „Wierzę, że silnej Polsce może służyć tylko rząd Zjednoczonej Prawicy. W związku z różnicą zdań co do wizji przyszłości partii Porozumienie, a szczególnie jaką większość należy budować w tym i kolejnym parlamencie, podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii” – napisał polityk na Twitterze.

W środę w ciągu dnia pojawiły się doniesienia jakoby Ociepa miał zostać nowym ministrem rozwoju, pracy i technologii. Były wiceszef MON zdementował je jednak w rozmowie z PAP. – Nie było takiej propozycji, nikt nie rozmawiał ze mną, bym objął resort po Jarosławie Gowinie – powiedział Ociepa.

Podczas środowych głosowań w Sejmie Marcin Ociepa głosował tak jak posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Poparł m.in. reasumpcję głosowania w sprawie odroczenia obrad izby do 2 września.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej