RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sejm wznowił obrady. Jednak zajmie się tzw. ustawą medialną?

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Na wniosek grupy ponad 30 posłów w Sejmie doszło do reasumpcji głosowania dotyczącego odroczenia obrad. Za drugim razem wniosek został odrzucony. Tym samym Sejm wznowił obrady, co oznacza, że powinno odbyć się głosowanie w sprawie nowelizacji tak zwanej ustawy medialnej.

Przeszedł wniosek o odroczenie posiedzenia Sejmu [WIDEO]

Posłowie przyjęli złożony przez posła PO Bartłomieja Sienkiewicza i Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL wniosek o odroczenie posiedzenia Sejmu....

zobacz więcej

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała po zakończeniu Konwentu Seniorów, że otrzymała wniosek o reasumpcje głosowania w sprawie odroczenia posiedzenia Sejmu. Podkreśliła, że go przeanalizowała. Ten wniosek – mówiła – powołuje się na to, „że nie była podana data”. – Zasięgnęłam opinii pięciu prawników, którzy potwierdzili, że ten wniosek może być głosowany na tym posiedzeniu – oświadczyła.

Reasumpcja głosowania


Podkreśliła, że w takiej sytuacji, jaka miała miejsce zgodnie z regulaminem Sejmu, decyzja należy do marszałek Sejmu. W związku z tym odbędzie się reasumpcja tego głosowania – oświadczyła.

Wniosek o odroczenie posiedzenia Sejmu poparło w środowym głosowaniu między innymi czterech posłów z Kukiz'15, którzy mówią o pomyłce.

Jarosława Sachajko (Kukiz'15) wyjaśnił, że jego głosowanie za wnioskiem o odroczenie obrad Sejmu było „pomyłką”. Dodał, że tak samo należy rozumieć głosowanie innych członków jego ugrupowania. – Niestety, siedzimy rozproszeni – ja zrobiłem pomyłkę, i pozostali też – stwierdził. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej