RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czwartek nadal burzowy. Gdzie zagrzmi i mocno powieje? [PROGNOZA]

W wielu regionach kraju możliwe są deszcze (fot. Pexels)
W wielu regionach kraju możliwe są deszcze (fot. Pexels)

Czwartkowe popołudnie w większości kraju będzie w tzw. kratkę, trochę deszczu, chmur i słońca. W rejonie Bieszczad, Podlasia i Pomorza spodziewane są burze, opady deszczu i wiatr do 75km/godz. – poinformowała synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Pogoda w środę łagodniejsza, ale nadal burzowa [PROGNOZA]

W środę najpogodniej będzie na zachodzie kraju. Jeśli popada, to słabo i lokalnie – prognozuje IMGW. Termometry będą wskazywały niższą temperaturę...

zobacz więcej

Środowe popołudnie będzie burzowe, szczególnie w rejonie Bieszczad, na Podlasiu, w okolicach Białegostoku, na Pomorzu Środkowym oraz na wschód od Gdańska. – To są miejsca, w których po południu występować będą burze. Na razie zostały wydane ostrzeżenia na województwo pomorskie, ale możliwe, że obejmą one także Podlasie i Bieszczady – podała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W rejonach zagrożonych burzami występować będą opady do 20-25 litrów na metr kwadratowy, i porywy wiatru do 75 km/godz. Poza tym w całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Najniższe prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie w zachodniej części kraju, szczególnie w woj. lubuskim.

IMGW: burze znikną przed północą


– Czwartkowe popołudnie będzie „w kratkę”. Trochę deszczu i chmury, później słońce i znów zachmurzenie i opady. W nocy ta sytuacja się ustabilizuje. Burze powinny zaniknąć jeszcze przed północą, rozpogodzi się. Jeżeli gdzieś wystąpią opady deszczu, to w północnej części kraju oraz na południowym wschodzie – powiedziała Tomczuk.

Po południu termometry w kraju pokażą od 18 do 22 stopni. – Tam, gdzie będzie bardziej deszczowo, szybciej się też ochłodzi. W nocy w obszarach górskich będzie od 8 do 12 stopni, w centralnej części kraju od 11 do 14, a na Wybrzeżu do około 15 stopni – podała synoptyk. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej