RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Jasna Strona Mocy”. IN-GRID, Golcowie i inni na Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej

Plejada gwiazd wystąpi 13 i 14 sierpnia na Jasnej Górze w Częstochowie, podczas Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy”. Pierwszego dnia na scenie zobaczymy przede wszystkim piosenkarzy zagranicznych, a w sobotę zdominują ją polscy artyści. Całość transmitowana będzie w TVP1 od godziny 20.15 każdego dnia.

„Wakacyjne hity wszech czasów”. Wyjątkowy koncert już dziś

Urszula, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Czerwone Gitary – to tylko kilka spośród gwiazd, które uświetnią koncert „Wakacyjne hity wszech...

zobacz więcej

„Jasna Strona Mocy” to wyjątkowe dwudniowe wydarzenie muzyczne, którego celem jest promocja muzyki chrześcijańskiej. Festiwal wpisuje się w obchody 30. rocznicy VI Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 10-15 sierpnia 1991 roku, właśnie w Częstochowie. Było to przełomowe wydarzenie, w którym po raz pierwszy modliło się wspólnie ponad milion młodych ludzi z całej Europy. Papież Jan Paweł II często podkreślał, że w historii Światowych Dni Młodzieży Częstochowa była miejscem wyjątkowym, bo to właśnie Jasna Góra zapoczątkowała spotkania młodych.

– Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej będzie upamiętnieniem tej przepięknej tradycji, którą zapoczątkował Jan Paweł II, gdy po raz pierwszy na jego wezwanie zjechało się ponad milion młodych ludzi z całego świata, żeby wielbić Jezusa i przeżywać wspólnie wiarę – powiedział prezes TVP Jacek Kurski.

W piątek, pierwszego dnia festiwalu widzowie TVP1 zobaczą koncert zatytułowany „Abyśmy byli jedno – Międzynarodowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej”. Na scenie zaprezentują się wykonawcy zagraniczni: Ojciec Stan Fortuna z USA, Siostra Cristina Scuccia z Włoch – zwyciężczyni programu „The Voice of Italy”, oraz gwiazda specjalna IN-GRID, która w duecie zaśpiewa również z Krzysztofem Iwaneczko, zwycięzcą szóstej edycji programu „The Voice of Poland”.

Stan Fortuna jest franciszkaninem z USA, który przed nawróceniem był profesjonalnym muzykiem jazzowym. Podczas studiów formacyjnych pracował w Harlemie, w Nowym Jorku. To właśnie tam zetknął się z hip-hopem, stylem, który nazywa „rytmem i rymem". Ojciec Fortuna założył organizację non-profit Francesco Productions, która zajmuje się wydawaniem nowoczesnej muzyki z przesłaniem ewangelizacyjnym. Dochody z jej działalności przeznaczone są na wsparcie franciszkańskiej wspólnoty.

„Dwa Teatry” w Zamościu. Telewizja Polska podpisała porozumienie

Od 17 do 20 września odbędzie się w Zamościu Ogólnopolski Festiwal „Dwa Teatry”. Przedstawiciele miasta, Polskiego Radia i Telewizji Polskiej...

zobacz więcej

Zakonnica i piosenkarka


Cristina Scuccia to pochodząca z Sycylii włoska zakonnica i piosenkarka. W 2014 roku wzbudziła sensację, zwyciężając w „The Voice of Italy” i podpisała kontrakt nagraniowy z wytwórnią fonograficzną.

Włoskiej gwiazdy IN-GRID nie trzeba nikomu przedstawiać – dzięki współpracy z Larrym Pignagnolim i Marco Soncinim powstał jej największy hit „Tu es foutu”, który pobił wszelkie rekordy na antenach radiowych i we włoskich mediach oraz natychmiast stał się międzynarodowym hitem.

Podczas piątkowego koncertu odbędzie się „Plebiscyt na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej”, w którym weźmie udział 8 uczestników, reprezentujących różne kraje i wybrane utwory z gatunku muzyki chrześcijańskiej w języku angielskim lub własnym, albo w wersji mieszanej. Laureat plebiscytu zostanie wyłoniony w drodze głosowania, w którym udział wezmą wszyscy artyści – uczestnicy plebiscytu. Po przyznaniu punktacji przez uczestników dowiemy się, kto zdobędzie statuetkę i otrzyma tytuł Laureata tegorocznej edycji festiwalu. Widzowie natomiast będą mogli głosować na Laureata Publiczności, wysyłając SMS-y i wspierając w ten sposób ulubionego Artystę.W Plebiscycie wystąpią: Vanessa Mioč z Chorwacji, Dominika Gurbaľová ze Słowacji, Jesús Cabello z Hiszpanii, LIN D – grupa ze Szwecji, Marlos Abrek z Włoch, Ana Bolivar z Kolumbii, Caroline „Kaeyra" Baran z USA oraz Ola Maciejewska z Polski. Koncert poprowadzą Ida Nowakowska oraz Tomasz Wolny. Drugiego dnia, w sobotę 14 sierpnia odbędzie się koncert „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”. Podobnie jak rok temu na scenie zaprezentują się znani i lubiani polscy wykonawcy: Halina Mlynkova, Pectus, Roksana Węgiel, Arka Noego, Sara Egwu-James, Siewcy Lednicy, Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, Golec uOrkiestra, Mietek Szcześniak, Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Piotr Cugowski, Katarzyna Cerekwicka oraz Stan Fortuna w duecie z Krzysztofem Iwaneczko. Artyści wykonają znane, szczególnie bliskie utwory Janowi Pawłowi II dla obecnych tego dnia w Częstochowie pielgrzymów i widzów zgromadzonych przed telewizorami. Koncert poprowadzą Rafał Brzozowski i Piotr Rubik.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej