RAPORT

Pogarda

Giertych o „wszczęciu egzekucji” ws. red. Adamczyka. „Taka decyzja nie została wydana”

Mecenas Roman Giertych (fot. PAP/Leszek Szymański)
Mecenas Roman Giertych (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Roman Giertych napisał, że sąd w Gdyni „wszczął egzekucję” dziennikarza TVP Michała Adamczyka. Chodzi o sprawę, jaką mecenas wytoczył dziennikarzowi po wpisie na Twitterze. – Pan redaktor Michał Adamczyk nie otrzymał żadnej decyzji Sądu Rejonowego w Gdyni, w szczególności decyzji o „wszczęciu egzekucji”. Według wiedzy pełnomocnika uzyskanej w sądzie taka decyzja nie została wydana – mówi portalowi tvp.info mec. Aleksandra Pyrak, pełnomocniczka dziennikarza.

Kuriozalna decyzja sądu. Bez wyroku nakazał dziennikarzowi skasować tweeta

Sędzia Konrad Gradek na posiedzeniu niejawnym wydał postanowienie w sprawie wytoczonej przez Romana Giertycha dziennikarzowi TVP Michałowi...

zobacz więcej

Sprawa dotyczy wpisu Michała Adamczyka z grudnia ubiegłego roku. Kilka dni wcześniej sąd w Poznaniu uchylił środki zapobiegawcze wobec Romana Giertycha.

Mecenas został wraz z 11 innymi osobami zatrzymamy przez CBA w połowie października w związku ze śledztwem dotyczącym wyprowadzenia i przywłaszczenia łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord.

„Pewien mecenas, który miał mieć końskie zdrowie, a jednak zemdlał na zawołanie, próbuje teraz przekonać, że kupno willi we Włoszech, defraudacja 92 mln zł i przyjęcie wielomilionowych korzyści finansowych nie mają żadnego znaczenia, bo teraz trzeba zrobić ukraiński Majdan...” – napisał na Twitterze Adamczyk.

Za ten wpis został pozwany przez Giertycha o ochronę dóbr osobistych.

W tej sprawie na początku maja sędzia Konrad Gradek bez wyroku nakazał dziennikarzowi skasować tweeta „na czas trwania postępowania”.

We wtorek Roman Giertych przekazał na Twitterze, że „Sąd Rejonowy w Gdyni wszczął egzekucję Pana Michała Adamczyka (utrzymującego, że jest dziennikarzem) pracującego w TVP”. „Ma to związek z brakiem wykonania zabezpieczenia wydanego z mojego wniosku przez Sąd Okręgowy w Warszawie w sprawie o ochronę moich dóbr osobistych” – napisał.

O komentarz portal tvp.info zwrócił się do Michała Adamczyka. Jak zaznacza dziennikarz, nie zna takiej decyzji sądu. – Moja sprawa jest ciekawa z kilku względów. Ja na pewno odniosę się do niej szeroko później, ale w odróżnieniu od mecenasa Giertycha nie mam zamiaru jej komentować do czasu jej rozstrzygnięcia przez sąd – wskazuje.

Do sprawy odniosła się też pełnomocniczka Adamczyka adw. Aleksandra Pyrak. – Pan redaktor Michał Adamczyk nie otrzymał żadnej decyzji Sądu Rejonowego w Gdyni, w szczególności decyzji o „wszczęciu egzekucji”. Według wiedzy pełnomocnika uzyskanej w Sądzie taka decyzja nie została wydana – zaznacza.

– Szerzej będziemy w stanie skomentować sprawę, gdy otrzymamy jakiekolwiek pismo z sądu. Postanowienie o zabezpieczeniu wydane w sprawie o ochronę dóbr osobistych zostało przez nas w imieniu red. Adamczyka zaskarżone – wskazuje.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej