RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jest decyzja. Porozumienie Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę

Parlamentarzyści utworzą własne koło (fot.  PAP/Tytus Żmijewski)
Parlamentarzyści utworzą własne koło (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

Decyzją Zarządu Krajowego Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z klubu PiS i utworzą koło parlamentarne – przekazał zastępca rzecznika ugrupowania Jan Strzeżek.

Publicysta o dymisji Gowina. „Był opozycją, a jednocześnie członkiem rządu”

Pojawiając się obok Jarosława Kaczyńskiego czy Mateusza Morawieckiego mówił, że Polski Ład jest dobry; zmieniał zdanie, jak szedł później do...

zobacz więcej

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta z wnioskiem o odwołanie lidera Porozumienia Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii. W środę rano zebrał się Zarząd Krajowy Porozumienia.

„Decyzją Zarządu Krajowego Porozumienia Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina” – poinformował na Twitterze Strzeżek.

Rzecznik rządu Piotr Müller podczas wtorkowej konferencji stwierdził, że powodem dymisji Jarosława Gowina było to, że wicepremier oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali „nierzetelne działania” dotyczące reformy podatkowej.

Sam Gowin oświadczył we wtorek, że „PiS podjęło decyzje o faktycznym zakończeniu projektu Zjednoczonej Prawicy”. „Po siedmiu latach współpracy, po sześciu latach współrządzenia zostaliśmy wypchnięci z koalicji rządowej ze względu na wierność wartościom Zjednoczonej Prawicy” – powiedział lider Porozumienia.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że wnioskiem o dymisję prezydent zajmie się „bez zbędnej zwłoki” i dokona zmian, o które wnioskował szef rządu.

W klubie PiS zasiada jak dotąd 11 polityków Porozumienia. Oprócz Jarosława Gowina są to: wiceszef MON Marcin Ociepa, Iwona Michałek, Antoni Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak, którzy są wiceministrami w resorcie rozwoju, pracy i technologii, wiceszef MEiN Wojciech Murdzek, Magdalena Sroka, Michał Wypij, Stanisław Bukowiec, Mieczysław Baszko i Anna Dąbrowska-Banaszek.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej