RAPORT

Pogarda

Tragiczne pożary w Algierii. Dziesiątki ofiar

Walkę z pożarami utrudnia wysoka temperatura (fot. PAP/EPA/KOSTAS TSIRONIS)
Walkę z pożarami utrudnia wysoka temperatura (fot. PAP/EPA/KOSTAS TSIRONIS)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 42 osoby zginęły w rezultacie szalejących w Algierii na wschód od stolicy kraju Algieru pożarów lasów. Jak poinformowały władze, wśród ofiar jest 25 żołnierzy wysłanych do walki z żywiołem.

Pożary lasów na Syberii. Trwa ewakuacja wiosek

Rosyjskie służby rozpoczęły ewakuację dwóch wsi w rozległym regionie Syberii, gdzie w niedzielę odnotowano 155 aktywnych pożarów lasów. Pożary...

zobacz więcej

Pożary wybuchły w okolicach miasta Tizi Wuzu, około 100 km na wschód od Algieru. Płomienie szybko dosięgły domów mieszkalnych, z których wiele doszczętnie spłonęło.

Prezydent Algierii Abd al-Madżid Tabbun napisał na Twitterze, że żołnierze zostali wysłani do pomocy w walce z żywiołem w górzystym regionie Kabyle zamieszkałym przez ludność berberyjską. Szef państwa dodał, że dzięki wsparciu wojska uratowanych zostało około 100 mieszkańców okolicznych wiosek.

Walkę z pojawiającymi się wciąż ogniskami pożarów utrudnia górski teren i skąpe zasoby wody.

Ekstremalna temperatura


W sumie w północnej Algierii rozgorzało około 50 pożarów, które zagrażają kilku miastom. Jak informują lokalne władze, część z nich ma prawdopodobnie źródło w podpaleniach, a część wybuchła w powodu wysokich temperatur. W rejonach tych we wtorek termometry pokazywały 46 st.

Minister spraw wewnętrznych zapowiedział, że zostanie wszczęte śledztwo w celu ustalenia winnych podpaleń. – Tylko kryminaliści mogą kryć się za jednoczesnym wybuchem około 50 pożarów w różnych miejscach – powiedział.

Dodał, że władze zwróciły się o pomoc w walce z pożarami, a zwłaszcza o dostarczenie samolotów gaśniczych, do innych państw. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej