RAPORT

Wojna na Ukrainie

Koniec Jarosława Gowina w rządzie. Premier złożył wniosek o jego odwołanie [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii – poinformował we wtorek na konferencji prasowej rzecznik rządu. Jak wyjaśnił Piotr Müller, wynika to m.in. z braku działań resortu szefa Porozumienia ws. reformy podatkowej, „nierzetelnego podejścia” do Polskiego Ładu i „braku rzeczywistego dialogu”.

Europoseł PiS: Możemy żałować, że zaprosiliśmy Gowina na swoje listy

– Z perspektywy czasu możemy żałować, że zaprosiliśmy Jarosława Gowina na swoje listy – powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski...

zobacz więcej

– Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy: zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy – mówił rzecznik rządu.

Jak przekonywał, odpowiedzią na kryzys związany z epidemią był i jest nadal Polski Ład, czyli „kompleksowy program zmian społeczno-gospodarczych, pod którym wspólnie w maju podpisali się wszyscy liderzy Zjednoczonej Prawicy”.

„Gowin podpisał się pod Polskim Ładem”


Müller podkreślił, że pod Polskim Ładem podpisał się również lider Porozumienia Jarosław Gowin. Dodał, że w czasie podpisywania umowy koalicyjnej Porozumienie miało 20 parlamentarzystów, a dziś ma ich mniej.

W opinii rzecznika rządu Jarosław Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali „nierzetelne działania” dotyczące reformy podatkowej.

W związku z wskazanymi wątpliwościami premier – jak dodał Müller – podjął decyzję o dymisji Jarosława Gowina.

– Ze względu na te wszystkie przesłanki pan premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do pana prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – poinformował rzecznik rządu.

Zobacz także: Co Jarosław Gowin mówił o Polskim Ładzie Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej