RAPORT

Pogarda

Cimanouska dołącza do Grupy Sportowej Orlen

Daniel Obajtek i Kryscina Cimanouska (fot.TT/Daniel Obajtek)
Daniel Obajtek i Kryscina Cimanouska (fot.TT/Daniel Obajtek)

Najnowsze

Popularne

Specjalizująca się w biegach sprinterskich Białorusinka Kryscina Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej Orlen zrzeszającej najlepszych zawodników, w tym medalistów olimpijskich z Tokio – poinformowano w komunikacie.

Niemka wyrzucona z igrzysk w Tokio za to, co zrobiła z koniem [WIDEO]

Niemiecka trenerka Kim Raisner została zdyskwalifikowana za naganne zachowanie w trakcie olimpijskiego turnieju pięcioboistek. W Tokio zawrzało...

zobacz więcej

Współpraca z PKN ORLEN umożliwi białoruskiej lekkoatletce dalsze treningi i kontynuację sportowej kariery.

W skład grupy wchodzą tak utytułowani przedstawiciele „królowej sportu”, jak m.in.: Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska i Paweł Fajdek.

Obajtek: Cieszymy się ze wspierania Cimanouskiej


– Kryscina Cimanouska dołącza do drużyny Orlen. Cieszę się, że wspierając ją, umożliwimy jej dalszy sportowy rozwój. Mam nadzieję, że za chwilę Kryscina wróci do treningów i sportowej rywalizacji. Sponsoring sportu pozwala nam budować globalną rozpoznawalność marki Orlen i wspiera nasze działania biznesowe, ale pełni też ważne funkcje społeczne – stwierdził prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Cimanouska zajęła szóste miejsce w 2015 roku w biegu na 100 metrów w mistrzostwach Europy juniorów w Eskilstunie (Szwecja). Dwa lata później zdobyła na tym dystansie srebrny medal młodzieżowych ME w Bydgoszczy. W 2019 roku wygrała bieg na 200 metrów podczas Uniwersjady rozgrywanej w Neapolu. To także uczestniczka seniorskich ME i MŚ. – Jestem wdzięczna za otrzymane wsparcie, które umożliwi mi kontynuację kariery tu, w Polsce. Od dziś zaczynam nowe życie i nowy sportowy etap wraz z PKN Orlen i Grupą Sportową Orlen – przyznała Cimanouska.

Białoruska olimpijka w Polsce


1 sierpnia Cimanouska, w związku z krytyką władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od rywalizacji w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Dzięki szybkiej interwencji polskiej ambasady w Tokio uzyskała wizę humanitarną i uniknęła powrotu na Białoruś. 5 sierpnia bezpiecznie wylądowała w Warszawie.

Zobacz także: Szokujący wyczyn maratończyka. Domagali się dyskwalifikacji z igrzysk [WIDEO] Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej