RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Bójka antyszczepionkowców. Szturmowali dawną siedzibę BBC [WIDEO]

Antyszczepionkowcy szarpali się z policjantami (fot. Martin Pope/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Antyszczepionkowcy szarpali się z policjantami (fot. Martin Pope/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Co najmniej kilkudziesięciu antyszczepionkowców próbowało w poniedziałek po południu wedrzeć się do dawnej siedziby stacji BBC w zachodnim Londynie. Przed budynkiem doszło do przepychanek i szarpanin z pilnującymi wejścia policjantami.

„Byli niezwykle agresywni”. Reakcja władz Grodziska Maz. na atak antyszczepionkowców

O „oburzającym incydencie” piszą przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim w reakcji na wczorajsze zajścia pod tamtejszym punktem...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wczesnym popołudniem w miejskim parku Shepherd's Bush Green odbyła się dość liczna demonstracja przeciwników certyfikatów szczepionkowych i szczepień dzieci, której organizatorem była grupa o nazwie Official Voice. Część uczestników demonstracji przeszła później w kierunku znajdującej się nieopodal dawnej siedziby BBC, gdzie próbowała się wedrzeć do jednego z budynków.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Według relacji brytyjskich mediów oraz zamieszczonych przez nie nagrań wideo w próbie przedostania się do budynku brały udział dziesiątki osób. Co najmniej jednej się to udało. Na nagraniach widać, że funkcjonariusze użyli pałek w celu obrony budynku.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że na razie nie dokonała aresztowań w związku z tym incydentem, ale zabezpieczyła dowody.

Budynek, do którego próbowali się wedrzeć protestujący, stanowi część dawnego kompleksu biurowców publicznej stacji BBC, nazywanego w przeszłości BBC Media Village lub BBC White City. Jednak w 2013 r. większość z budynków została sprzedana prywatnemu deweloperowi, a jedyną częścią BBC, która tam pozostała, jest BBC Studioworks, spółka zależna realizująca programy telewizyjne, także dla innych stacji na zasadach komercyjnych. Główna siedziba stacji, skąd nadawany jest m.in. informacyjny kanał BBC News, mieści się w innej części Londynu.

Przeczytaj również: Polityk Konfederacji przyznaje: Szczepionki drastycznie ograniczają śmiertelność i hospitalizacje

W Wielkiej Brytanii szczepienia przeciw COVID-19 nie są obowiązkowe, ale rząd zapowiedział, że od września do klubów nocnych będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione. Zachęca też organizatorów imprez masowych, by stosowali certyfikaty szczepionkowe. Jednak sprawa budzi bardzo duże emocje i nawet w rządzącej Partii Konserwatywnej spora część posłów sprzeciwia się certyfikatom szczepionkowym.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej