RAPORT

Tusk kontra Tusk

Ks. prof. Oko o homoseksualnych klikach w Kościele, czyli tzw. lawendowej mafii

Moje przestępstwo polega na tym, że opublikowałem artykuł naukowy opisujący działalność klik homoseksualnych w Kościele, czyli tzw. mafii lawendowej. Sąd skazał mnie na grzywnę w wysokości 4800 euro lub cztery miesiące aresztu. Razem z moimi prawnikami odwołujemy się od wyroku – powiedział w programie „O co chodzi” na antenie TVP Info ks. prof. Dariusz Oko.

Ks. Oko: Niemcy zabraniają ratować kleryków przed homoklikami, jak zabraniali ratować Żydów

– Niemcy mnie wsadzają do więzienia. Mój dziadek i babcia ratowali Żydów, ryzykowali życiem, pomimo że Niemcy zabraniali ratować Żydów. Podobnie...

zobacz więcej

W programie Bronisława Wildsteina ksiądz powtórzył swoją opinię o tym, że w Kościele katolickim funkcjonuje „mafia lawendowa”.

– Najbardziej znany jest przykład kardynała Theodore’a McCarricka, który już jako ksiądz molestował i gwałcił chłopców, będących dziećmi swoich przyjaciół. Nie przeszkodziło mu to w zostaniu biskupem i najpotężniejszym kardynałem w Stanach Zjednoczonych. Miał wielki wpływ na kształt Kościoła czy nominacje kardynalskie. Przez całe swoje życie szukał możliwości odbycia stosunków homoseksualnych, ale także molestował i gwałcił kleryków z całego seminarium – mówił ks. Oko.

– Gdyby kardynał McCarrick takich czynów dopuścił się jako profesor akademicki, to nie wyszedłby z więzienia przez 500 lat – dodał.

Na antenie TVP Info ks. profesor wymienił także w tym kontekście takie nazwiska, jak Keith O'Brien i Hans Hermann Groër. – To byli najpotężniejsi hierarchowie kościelni w Szkocji i Austrii, którzy także dopuścili się przestępstw – powiedział.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Ks. Oko skazany. Kard. Müller: Jako Niemiec się wstydzę

Jako Niemiec wstydzę się za to, że w mojej ojczyźnie znowu jest możliwe stawianie zarzutów o tzw. podżeganie do nienawiści przeciw społeczeństwu i...

zobacz więcej

Za co został skazany ks. Oko?


Za opisanie m.in. tych historii ks. Oko został skazany przez sąd w Niemczech. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył ks. Wolfgang Rothe.

– To osoba, która jest twarzą homoseksualizmu w Kościele niemieckim. Błogosławi pary homoseksualne, ubliża papieżowi Franciszkowi, który zakazuje takich praktyk. Jest też obciążony aferą sprzed blisko 20 lat, gdy będąc wicerektorem jednego z seminariów, zamienił je w homoseksualny dom publiczny. Dochodziło tam do zalewanych alkoholem orgii. Upublicznione zostały zdjęcia, na których ksiądz Rothe całuje się z klerykiem. Twierdził, że jest niewinny, ale biskup od razu odwołał go z seminarium – stwierdził gość programu.

Pod koniec lipca sąd w Kolonii skazał ks. Oko za „podżeganie do nienawiści”.

– Sąd nie wskazał, kogo obraziłem. Jasnym jest, że nie krytykuję wszystkich homoseksualistów, tylko grupę przestępczą, działającą w Kościele katolickim. Idąc tym tokiem rozumowania, to gdybym pisał o mafii sycylijskiej, to sąd w Mediolanie mógłby mnie skazać za obrazę Sycylijczyków lub Włoch. To absurd – przekonywał ksiądz, którego prawnicy już złożyli apelację.

Wydawca niemieckiego pisma broni ks. Oki. „Nie chcemy padać na kolana”

– Nie chcemy padać na kolana przed zdegenerowanym duchem czasu – powiedział wydawca czasopisma „Theologisches”, w którym ukazał się artykuł ks....

zobacz więcej

„Lawendowa mafia opanowała Kościół”


Ksiądz Oko na antenie TVP Info stwierdził, że w Kościele „występuje zdecydowana nadreprezentacja homoseksualistów”.

– Ci ludzie szczególnie chętnie wybierają ten stan. Jednym z powodów jest chęć ukrycia swoich skłonności. Jeśli do seminarium idzie mężczyzna mający skłonności homoseksualne, to można to porównać z faktem, gdyby heteroseksualny mężczyzna zamieszkał w akademiku żeńskim – powiedział.

Jego zdaniem niektórzy homoseksualiści dopuszczają się przestępstw.

– Głównym motorem pedofilii w Kościele jest homoseksualizm. Ze wszystkich dostępnych badań wynika nadreprezentacja pedofilii homoseksualnej. Z amerykańskich badań dowiadujemy się, że ponad 80 proc. przypadków pedofilii miało podłoże homoseksualne. To byli mężczyźni, wykorzystujący seksualnie chłopców – przekonywał.

Niemcy. Ks. prof. Oko skazany za artykuł o wewnątrzkościelnej grupie przestępczej

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany przez niemiecki sąd na karę grzywny w wysokości 4800 euro za rzekome „podżeganie do nienawiści”. W...

zobacz więcej

Sprawa księdza Oko


26 lipca ksiądz Oko został skazany przez niemiecki sąd na karę grzywny w wysokości 4800 euro za rzekome „podżeganie do nienawiści”. W rzeczywistości chodziło o opisanie sprawy wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej połączonej z homoseksualnymi praktykami. 

Artykuł opublikowany przez duchownego w w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” omawiał zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej połączonej homoseksualnymi praktykami, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków.

Wraz z polskim duchownym skazany został ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

Wyrok nie jest prawomocny, a skazani duchowni złożyli apelację do sądu wyższej instancji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej