RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Koronawirus. Odmiana Kappa w Belgii

Belgia zmaga się z epidemią koronawirusa (fot. Pexels)
Belgia zmaga się z epidemią koronawirusa (fot. Pexels)

Siedmiu mieszkańców domu opieki w Belgii, którzy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, zmarło po zakażeniu odmianą wariantu Kappa koronawirusa, wykrytym po raz pierwszy w Kolumbii – poinformował portal France 24.

Wariant Delta w USA. Gwałtownie rośnie liczba ciężko chorych dzieci

Amerykańscy pediatrzy obserwują gwałtowny wzrost ciężkich stanów przy infekcji koronawirusowej wśród najmłodszych pacjentów – podaje na swojej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zespół wirusologów, który przeprowadził testy w domu opieki w Zaventem koło Brukseli, oświadczył, że mieszkańcy placówki zostali zakażeni odmianą koronawirusa B.1.621 COVID-19, pochodzącą z Kolumbii. W ostatnich tygodniach wykryto go w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie odpowiada za 2 proc. wszystkich infekcji. W Europie do tej pory przypadki takich zakażeń były bardzo rzadkie.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wymieniło linię B.1.621 jako odmianę wariantu Kappa koronawirusa, ale nie jako oddzielny wariant.

Kathleen Boydens, kierownik medyczny w domu opieki w Zaventem, powiedziała, że początkowo zakażone osoby doświadczały tylko łagodnych objawów, „ale po dwóch tygodniach, od 24 lipca, objawy znacznie się pogorszyły”.

Wszystkie siedem ofiar miało od 80 do 90 lat, niektóre z nich były już w złym stanie fizycznym.

W sumie 21 mieszkańców tego domu opieki zostało zakażonych wariantem Kappa wraz z kilkoma członkami personelu, ale większość doświadczyła tylko łagodnych objawów.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej