RAPORT

Wojna na Ukrainie

Polski rynek pracy z najszybszym odbiciem po pandemii w Europie

Prognozy OECD dotyczące zatrudnienia po epidemii COVID (fot. Shutterstock)
Prognozy OECD dotyczące zatrudnienia po epidemii COVID (fot. Shutterstock)

Polska najlepsza z radzeniem sobie ze skutkami koronakryzysu na rynku pracy wśród państw Unii Europejskiej – wynika z raportu OECD. Co więcej, nasz kraj wypada świetnie także w skali świata. Prognozy ekspertów dotyczące zatrudnienia są bardzo optymistyczne.

Rewelacyjne dane Eurostatu. Polska z najlepszym wskaźnikiem w UE

W marcu 2021 roku bezrobocie w Polsce utrzymywało się na najniższym poziomie w Unii Europejskiej – poinformowało Stałe Przedstawicielstwo RP przy...

zobacz więcej

Z danych zaprezentowanych w lipcowym badaniu wynika, że polski rynek pracy wróci do poziomu sprzed pandemii najszybciej w Europie.

Polska z 4. wynikiem na świecie


OECD szacuje, że średnio na świecie zajmie to około czterech lat. W Polsce, jak czytamy, wystarczy półtora roku – to czwarty wynik na świecie.

Lepiej mają poradzić sobie gospodarki Australii, Japonii i Nowej Zelandii. Za Polską plasują się z kolei Niemcy czy Grecy. Statystyki zaniżają najbardziej Izrael, Islandia i Czechy.

Źródło: OECD

OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) zrzesza 38 państw, w tym Polskę, i zajmuje się m.in. współpracą transatlantycką i działaniami na rzecz rozwoju najmniej rozwiniętych państw świata.

Zobacz także: Dane unijnego urzędu bezlitosne dla opozycji. „Oszaleją z tym Eurostatem!” Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej