DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tokio 2020: Brazylia obroniła piłkarskie złoto

Piłkarze reprezentacji Brazylii (fot. Getty Images)

Pikarze reprezentacji Brazylii zdobyli złote medale igrzysk olimpijskich w Tokio. W finale pokonali Hiszpanię po dogrywce 2:1 (1:0, 1:1). To drugi z rzędu triumf Canarinhos na tej imprezie.

Tokio 2020: Gwiazdy nie zawiodły, USA ponownie złote

Znów nie było mocnych na koszykarzy USA. Po zaciętym, lecz kontrolowanym meczu pokonali Francję 87:82 i zgarnęli czwarty tytuł mistrzów...

Brazylia jest piątą nacją, która obroniła olimpijskie mistrzostwo. Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro gospodarze pokonali Niemców po rzutach karnych. Wcześniej tej sztuki dokonali Brytyjczycy (1908, 1912), Urugwajczycy (1924, 1928), Węgrzy (1964, 1968) i Argentyńczycy (2004, 2008).

W decydującym spotkaniu Brazylia prowadziła 1:0 po golu Matheusa Cunhi w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po przerwie, w 61. minucie, do remisu doprowadził Mikel Oyarzabal. Zwycięskiego gola strzelił w 108. minucie rezerwowy Malcom.

Brązowy medal wywalczyła reprezentacja Meksyku, pokonując w meczu o 3. miejsce gospodarzy turnieju Japończyków 3:1.

W turnieju kobiet triumfowały Kanadyjki, które wygrały w finale ze Szwedkami po rzutach karnych (w meczu było 1:1). Po brąz sięgnęły Amerykanki, pokonując Australię 4:3.