DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Tokio 2020: „Aniołki” na medal! Srebro żeńskiej sztafety 4x400 metrów

Kolejny medal reprezentacji Polski w Tokio! Przedostatniego dnia igrzysk olimpijskich po srebro sięgnęła żeńska sztafeta 4x400 metrów w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Polki z wynikiem 3:20.53 pobiły rekord kraju i przegrały tylko ze znakomicie dysponowanymi Amerykankami, które wygrały z czasem 3:16.85. Brąz wywalczyły reprezentantki Jamajki (3:21.24).

Tokio 2020: Rozmys poza podium, ale z rekordem życiowym

Michał Rozmys zajął ósme miejsce w finale biegu na dystansie 1500 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak dobiegł do mety z czasem...

Polki moc pokazały już w eliminacjach. Biegnąc w nieco innym składzie (z Anną Kiełbasińską) wygrały swój start i awansowały do finału z trzecim czasem. W decydującej rozgrywce najszybsze Amerykanki wystawiły jeszcze mocniejszy skład.

Sydney McLaughlin
i Dalilah Muhammad to najszybsze zawodniczki w historii biegu na 400 metrów przez płotki. Allyson Felix to żywa legenda i olimpijska multimedalistka, a 19-letnia Athing Mu to złota medalistka z Tokio na 800 metrów.

Na półmetku Polki były drugie, wyprzedzając reprezentantki Kanady i Jamajki. Na ostatniej zmianie traciły do Amerykanek 1.59 s. Święty-Ersetic nie dała się dogonić i ze sporą przewagą finiszowała na drugim miejscu. Czas 3:20.53 to rekord Polski, który pozwolił „Aniołkom Matusińskiego” zdobyć kolejny medal wielkiej imprezy.

To dziewiąty medal polskich lekkoatletów w Tokio. Łącznie na bieżni Polacy wywalczyli trzy krążki. Na jakikolwiek medal biegaczy czekaliśmy od igrzysk w 1980 roku w Moskwie.